Lyngby Behandlerhus ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 463 t.kr. | 374 t.kr. | 186 t.kr. | 669 t.kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2024 | 535 t.kr. | 446 t.kr. | 233 t.kr. | 483 t.kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2023 | 448 t.kr. | 360 t.kr. | 159 t.kr. | 250 t.kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2022 | 429 t.kr. | 340 t.kr. | 120 t.kr. | 91 t.kr. | 4,8 mio. kr. |
| 2021 | 429 t.kr. | 340 t.kr. | 162 t.kr. | -29 t.kr. | 4,8 mio. kr. |
| 2020 | – | -198 t.kr. | -231 t.kr. | -191 t.kr. | 5,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Lyngby Behandlerhus ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Lyngby Behandlerhus ApS (CVR: 41262095) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kongens Lyngby, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
Lyngby Behandlerhus ApS blev stiftet den 26. marts 2020 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 463 t.kr., årets resultat 186 t.kr. og egenkapitalen 669 t.kr.
Virksomheden har adresse på Christian X's Alle 168, 2800 Kongens Lyngby.
For Lyngby Behandlerhus ApS foreligger der 6 regnskaber for regnskabsårene 2020–2025.
Egenkapitalen er vokset fra -191 t.kr. i 2020 til 669 t.kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 6 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 186 t.kr. mod 233 t.kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2020 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Lyngby Behandlerhus ApS
- Hvad er Lyngby Behandlerhus ApS' CVR-nummer?
- Lyngby Behandlerhus ApS' CVR-nummer er 41262095. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Lyngby Behandlerhus ApS stiftet?
- Lyngby Behandlerhus ApS blev stiftet den 26. marts 2020.
- Hvilken branche opererer Lyngby Behandlerhus ApS i?
- Lyngby Behandlerhus ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har Lyngby Behandlerhus ApS adresse?
- Lyngby Behandlerhus ApS har adresse på Christian X's Alle 168, 2800 Kongens Lyngby.
- Hvilken virksomhedsform har Lyngby Behandlerhus ApS?
- Lyngby Behandlerhus ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er Lyngby Behandlerhus ApS stadig aktiv?
- Ja, Lyngby Behandlerhus ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Lyngby Behandlerhus ApS penge?
- Ja, Lyngby Behandlerhus ApS realiserede et overskud på 186.424 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Lyngby Behandlerhus ApS' egenkapital?
- Lyngby Behandlerhus ApS' egenkapital er 668.943 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Udlejning af erhvervsejendomme · nærmeste bruttofortjeneste
- CC Invest Køge ApSKøgeKøge463 t.kr.
- ALEX OG KATJA HOLDING ApSEsbjerg VEsbjerg V463 t.kr.
- FLUGT ApSAnsagerAnsager463 t.kr.
- Maks Ejendomme ApSMallingMalling463 t.kr.
- Aalborgvej 4 ApSHobroHobro463 t.kr.
- ØRSKOV & CO. EJENDOMSSELSKAB ApSEspergærdeEspergærde463 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.