domainSelskabsInfo

    Maks Ejendomme ApS

    Navn:
    Maks Ejendomme ApS
    CVR-nummer:
    39156075
    Adresse:
    Holmskovtoften 3, 8340 Malling
    Stiftet:
    2017
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Udlejning af erhvervsejendomme
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2017
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Maks Ejendomme ApS (CVR 39156075). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025463 t.kr.463 t.kr.158 t.kr.4,3 mio. kr.11,5 mio. kr.
    2024754 t.kr.754 t.kr.353 t.kr.4,2 mio. kr.11,6 mio. kr.
    2023636 t.kr.636 t.kr.271 t.kr.3,8 mio. kr.11,5 mio. kr.
    2022738 t.kr.738 t.kr.433 t.kr.3,6 mio. kr.11,6 mio. kr.
    2021721 t.kr.721 t.kr.407 t.kr.3,1 mio. kr.11,4 mio. kr.
    2020919 t.kr.919 t.kr.556 t.kr.2,7 mio. kr.11,4 mio. kr.
    2019899 t.kr.899 t.kr.1,8 mio. kr.2,2 mio. kr.11,3 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Maks Ejendomme ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Maks Ejendomme ApS (CVR: 39156075) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Malling, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.

    Maks Ejendomme ApS blev stiftet den 4. december 2017 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 463 t.kr., årets resultat 158 t.kr. og egenkapitalen 4,3 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Holmskovtoften 3, 8340 Malling.

    For Maks Ejendomme ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 2,2 mio. kr. i 2019 til 4,3 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 158 t.kr. mod 353 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om Maks Ejendomme ApS

    Hvad er Maks Ejendomme ApS' CVR-nummer?
    Maks Ejendomme ApS' CVR-nummer er 39156075. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Maks Ejendomme ApS stiftet?
    Maks Ejendomme ApS blev stiftet den 4. december 2017.
    Hvilken branche opererer Maks Ejendomme ApS i?
    Maks Ejendomme ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
    Hvor har Maks Ejendomme ApS adresse?
    Maks Ejendomme ApS har adresse på Holmskovtoften 3, 8340 Malling.
    Hvilken virksomhedsform har Maks Ejendomme ApS?
    Maks Ejendomme ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Maks Ejendomme ApS stadig aktiv?
    Ja, Maks Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Maks Ejendomme ApS penge?
    Ja, Maks Ejendomme ApS realiserede et overskud på 158.082 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Maks Ejendomme ApS' egenkapital?
    Maks Ejendomme ApS' egenkapital er 4.341.160 kr. ifølge regnskabet for 2025.