domainSelskabsInfo

    WORLD WIDE WIND ApS

    Navn:
    WORLD WIDE WIND ApS
    CVR-nummer:
    13686009
    Adresse:
    Dalvænget 18, 7900 Nykøbing M
    Stiftet:
    1989
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    1989
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for WORLD WIDE WIND ApS (CVR 13686009). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20253,1 mio. kr.629 t.kr.1,3 mio. kr.23,7 mio. kr.31,0 mio. kr.
    20243,8 mio. kr.1,4 mio. kr.153 t.kr.22,4 mio. kr.29,7 mio. kr.
    20239,5 mio. kr.7,1 mio. kr.5,0 mio. kr.22,2 mio. kr.45,2 mio. kr.
    20225,3 mio. kr.1,9 mio. kr.1,0 mio. kr.17,2 mio. kr.52,7 mio. kr.
    20213,1 mio. kr.742 t.kr.500 t.kr.16,2 mio. kr.50,2 mio. kr.
    20201,9 mio. kr.1,5 mio. kr.9,4 mio. kr.24,7 mio. kr.46,8 mio. kr.
    20194,4 mio. kr.4,1 mio. kr.3,0 mio. kr.9,2 mio. kr.38,5 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for WORLD WIDE WIND ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    WORLD WIDE WIND ApS (CVR: 13686009) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Nykøbing M, inden for branchen Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 13686009 blev registreret i CVR den 30. november 1989 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet WORLD WIDE WIND ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 7. august 2017. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,1 mio. kr., årets resultat 1,3 mio. kr. og egenkapitalen 23,7 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Dalvænget 18, 7900 Nykøbing M.

    For WORLD WIDE WIND ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 9,2 mio. kr. i 2019 til 23,7 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 157,9 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,3 mio. kr. mod 153 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet. Navnet WORLD WIDE WIND ApS har været registreret i mere end én periode.

    1. 3 P HOLDING ApS(30. november 1989 – 2. oktober 2000)Tidligere navn
    2. WORLD WIDE WIND ApS(3. oktober 2000 – 31. oktober 2000)Tidligere periode
    3. WORLD WIDE WIND A/S(1. november 2000 – 6. august 2017)Tidligere navn
    4. WORLD WIDE WIND ApS(siden 7. august 2017)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om WORLD WIDE WIND ApS

    Hvad er WORLD WIDE WIND ApS' CVR-nummer?
    WORLD WIDE WIND ApS' CVR-nummer er 13686009. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev WORLD WIDE WIND ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 13686009 blev registreret den 30. november 1989. Navnet WORLD WIDE WIND ApS har været registreret siden den 7. august 2017.
    Har WORLD WIDE WIND ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 13686009 har tidligere heddet 3 P HOLDING ApS (30. november 1989 – 2. oktober 2000) og WORLD WIDE WIND A/S (1. november 2000 – 6. august 2017). Det nuværende navn, WORLD WIDE WIND ApS, har været registreret siden den 7. august 2017.
    Hvilken branche opererer WORLD WIDE WIND ApS i?
    WORLD WIDE WIND ApS opererer indenfor branchen "Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder".
    Hvor har WORLD WIDE WIND ApS adresse?
    WORLD WIDE WIND ApS har adresse på Dalvænget 18, 7900 Nykøbing M.
    Hvilken virksomhedsform har WORLD WIDE WIND ApS?
    WORLD WIDE WIND ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har WORLD WIDE WIND ApS?
    WORLD WIDE WIND ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er WORLD WIDE WIND ApS stadig aktiv?
    Ja, WORLD WIDE WIND ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener WORLD WIDE WIND ApS penge?
    Ja, WORLD WIDE WIND ApS realiserede et overskud på 1.282.335 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er WORLD WIDE WIND ApS' egenkapital?
    WORLD WIDE WIND ApS' egenkapital er 23.651.927 kr. ifølge regnskabet for 2025.