VR1294 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 774 kr. | -47 t.kr. | 231 t.kr. | 7,1 mio. kr. | 7,2 mio. kr. |
| 2024 | – | -32 t.kr. | 294 t.kr. | 7,0 mio. kr. | 7,5 mio. kr. |
| 2023 | – | -2 t.kr. | 74 t.kr. | 7,2 mio. kr. | 7,3 mio. kr. |
| 2022 | – | -28 t.kr. | 349 t.kr. | 7,3 mio. kr. | 7,3 mio. kr. |
| 2021 | – | -656 kr. | 402 t.kr. | 6,9 mio. kr. | 7,1 mio. kr. |
| 2020 | – | -18 t.kr. | 230 t.kr. | 6,6 mio. kr. | 7,1 mio. kr. |
| 2019 | 601 t.kr. | 100 t.kr. | 3,5 mio. kr. | 8,4 mio. kr. | 8,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VR1294 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
VR1294 ApS (CVR: 37126284) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Lemvig, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
VR1294 ApS blev stiftet den 29. september 2015 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 774 kr., årets resultat 231 t.kr. og egenkapitalen 7,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Højbjergvej 22, 7620 Lemvig.
For VR1294 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 8,4 mio. kr. i 2019 til 7,1 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 15,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 231 t.kr. mod 294 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om VR1294 ApS
- Hvad er VR1294 ApS' CVR-nummer?
- VR1294 ApS' CVR-nummer er 37126284. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev VR1294 ApS stiftet?
- VR1294 ApS blev stiftet den 29. september 2015.
- Hvilken branche opererer VR1294 ApS i?
- VR1294 ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har VR1294 ApS adresse?
- VR1294 ApS har adresse på Højbjergvej 22, 7620 Lemvig.
- Hvilken virksomhedsform har VR1294 ApS?
- VR1294 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har VR1294 ApS?
- VR1294 ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er VR1294 ApS stadig aktiv?
- Ja, VR1294 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener VR1294 ApS penge?
- Ja, VR1294 ApS realiserede et overskud på 230.988 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er VR1294 ApS' egenkapital?
- VR1294 ApS' egenkapital er 7.133.517 kr. ifølge regnskabet for 2025.