STENBROENS ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,6 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 6,4 mio. kr. |
| 2024 | 9,8 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2023 | 8,9 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2022 | 6,4 mio. kr. | 51 t.kr. | 24 t.kr. | 859 t.kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2021 | 6,3 mio. kr. | 404 t.kr. | 307 t.kr. | 835 t.kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2020 | 5,1 mio. kr. | 630 t.kr. | 468 t.kr. | 828 t.kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2019 | 4,2 mio. kr. | 245 t.kr. | 171 t.kr. | 360 t.kr. | 2,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for STENBROENS ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
STENBROENS ApS (CVR: 35630937) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vanløse, inden for branchen Landskabspleje, Status: Aktiv.
STENBROENS ApS blev stiftet den 1. januar 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 30 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 11,6 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 2,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Skjulhøj Allé 31, 2720 Vanløse.
For STENBROENS ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 360 t.kr. i 2019 til 2,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 695,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 1,2 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om STENBROENS ApS
- Hvad er STENBROENS ApS' CVR-nummer?
- STENBROENS ApS' CVR-nummer er 35630937. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev STENBROENS ApS stiftet?
- STENBROENS ApS blev stiftet den 1. januar 2014.
- Hvilken branche opererer STENBROENS ApS i?
- STENBROENS ApS opererer indenfor branchen "Landskabspleje".
- Hvor har STENBROENS ApS adresse?
- STENBROENS ApS har adresse på Skjulhøj Allé 31, 2720 Vanløse.
- Hvilken virksomhedsform har STENBROENS ApS?
- STENBROENS ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har STENBROENS ApS?
- STENBROENS ApS har 30 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er STENBROENS ApS stadig aktiv?
- Ja, STENBROENS ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener STENBROENS ApS penge?
- Ja, STENBROENS ApS realiserede et overskud på 1.074.420 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er STENBROENS ApS' egenkapital?
- STENBROENS ApS' egenkapital er 2.867.091 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Landskabspleje · nærmeste bruttofortjeneste
- Sandgren Anlæg ApSVordingborgVordingborg12,3 mio. kr.
- Anlægsgartnerfirmaet Dahlgaard ApSKøgeKøge12,1 mio. kr.
- E. STEIN FRANDSEN ANLÆGSGARTNERFIRMA ApSOdense NVOdense NV12,0 mio. kr.
- Vækst+ ApSStøvringStøvring11,4 mio. kr.
- Birch Skov & Natur ApSRegstrupRegstrup11,3 mio. kr.
- Sparvath ApSOdense SOdense S10,8 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.