Sparvath ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,8 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 3,4 mio. kr. | 8,6 mio. kr. |
| 2024 | 10,5 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 6,8 mio. kr. |
| 2023 | 10,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 8,1 mio. kr. |
| 2022 | 9,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 6,0 mio. kr. |
| 2021 | 8,3 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| 2020 | 5,9 mio. kr. | 330 t.kr. | 214 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| 2019 | 6,3 mio. kr. | 277 t.kr. | 160 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Sparvath ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Sparvath ApS (CVR: 36928905) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Odense S, inden for branchen Landskabspleje, Status: Aktiv.
Sparvath ApS blev stiftet den 17. juni 2015 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 22 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 10,8 mio. kr., årets resultat 1,2 mio. kr. og egenkapitalen 3,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Skovhavevej 120, 5260 Odense S.
For Sparvath ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 3,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,2 mio. kr. mod 1,3 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Sparvath ApS
- Hvad er Sparvath ApS' CVR-nummer?
- Sparvath ApS' CVR-nummer er 36928905. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Sparvath ApS stiftet?
- Sparvath ApS blev stiftet den 17. juni 2015.
- Hvilken branche opererer Sparvath ApS i?
- Sparvath ApS opererer indenfor branchen "Landskabspleje".
- Hvor har Sparvath ApS adresse?
- Sparvath ApS har adresse på Skovhavevej 120, 5260 Odense S.
- Hvilken virksomhedsform har Sparvath ApS?
- Sparvath ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Sparvath ApS?
- Sparvath ApS har 22 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Sparvath ApS stadig aktiv?
- Ja, Sparvath ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Sparvath ApS penge?
- Ja, Sparvath ApS realiserede et overskud på 1.167.454 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Sparvath ApS' egenkapital?
- Sparvath ApS' egenkapital er 3.386.732 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Landskabspleje · nærmeste bruttofortjeneste
- Vækst+ ApSStøvringStøvring11,4 mio. kr.
- Birch Skov & Natur ApSRegstrupRegstrup11,3 mio. kr.
- IP ANLÆG ApSIkastIkast10,5 mio. kr.
- Thomsen's ApSCharlottenlundCharlottenlund10,5 mio. kr.
- Kjeld Larsen & Søns eftf. a/sKoldingKolding10,4 mio. kr.
- BIRKELY A/SNyborgNyborg10,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.