SALLING C OPTIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,6 mio. kr. | 730 t.kr. | 445 t.kr. | 3,9 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2024 | 5,0 mio. kr. | 716 t.kr. | 476 t.kr. | 3,6 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2023 | 5,1 mio. kr. | 751 t.kr. | 469 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2022 | 5,3 mio. kr. | 514 t.kr. | 229 t.kr. | 2,9 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2021 | 4,9 mio. kr. | – | 686 t.kr. | 2,8 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2020 | 4,5 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 959 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
| 2019 | 3,5 mio. kr. | – | 191 t.kr. | 926 t.kr. | 2,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SALLING C OPTIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SALLING C OPTIK ApS (CVR: 35240322) er registreret som anpartsselskab, beliggende i København N, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 35240322 blev registreret i CVR den 1. maj 2013 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet SALLING C OPTIK ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 3. juni 2013. Virksomheden har 12 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,6 mio. kr., årets resultat 445 t.kr. og egenkapitalen 3,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Nørrebrogade 118, st., 2200 København N.
For SALLING C OPTIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 926 t.kr. i 2019 til 3,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 320,5 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 445 t.kr. mod 476 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- 2200OPTIK ApS(1. maj 2013 – 2. juni 2013)Tidligere navn
- SALLING C OPTIK ApS(siden 3. juni 2013)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om SALLING C OPTIK ApS
- Hvad er SALLING C OPTIK ApS' CVR-nummer?
- SALLING C OPTIK ApS' CVR-nummer er 35240322. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SALLING C OPTIK ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 35240322 blev registreret den 1. maj 2013. Navnet SALLING C OPTIK ApS har været registreret siden den 3. juni 2013.
- Har SALLING C OPTIK ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 35240322 har tidligere heddet 2200OPTIK ApS (1. maj 2013 – 2. juni 2013). Det nuværende navn, SALLING C OPTIK ApS, har været registreret siden den 3. juni 2013.
- Hvilken branche opererer SALLING C OPTIK ApS i?
- SALLING C OPTIK ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har SALLING C OPTIK ApS adresse?
- SALLING C OPTIK ApS har adresse på Nørrebrogade 118, st., 2200 København N.
- Hvilken virksomhedsform har SALLING C OPTIK ApS?
- SALLING C OPTIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har SALLING C OPTIK ApS?
- SALLING C OPTIK ApS har 12 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er SALLING C OPTIK ApS stadig aktiv?
- Ja, SALLING C OPTIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SALLING C OPTIK ApS penge?
- Ja, SALLING C OPTIK ApS realiserede et overskud på 445.399 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SALLING C OPTIK ApS' egenkapital?
- SALLING C OPTIK ApS' egenkapital er 3.892.587 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Optikeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- ØJESTEN, BRILLER OG KONTAKTLINSER ApSKoldingKolding5,7 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN FARUM ApSAalborg SØAalborg SØ5,7 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN HELSINGØR ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN VERI ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN HELSINGE ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- Hinnerup Optik ApSHinnerupHinnerup5,5 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.