Hinnerup Optik ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2025 | 5,1 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2024 | 4,8 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| 2023 | 4,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 833 t.kr. | 2,6 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2022 | 4,4 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 696 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2021 | 4,6 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2020 | 4,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 738 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 4,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Hinnerup Optik ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Hinnerup Optik ApS (CVR: 26071658) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hinnerup, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 26071658 blev registreret i CVR den 12. juni 2001 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Hinnerup Optik ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 31. december 2016. Virksomheden har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2026 er bruttofortjenesten 5,5 mio. kr., årets resultat 2,1 mio. kr. og egenkapitalen 2,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Storegade 1, 8382 Hinnerup.
For Hinnerup Optik ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2020–2026.
Egenkapitalen er faldet fra 2,5 mio. kr. i 2020 til 2,4 mio. kr. i 2026.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2026) gav et resultat på 2,1 mio. kr. mod 2,0 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- NYT SYN HINNERUP ApS(12. juni 2001 – 22. februar 2009)Tidligere navn
- PROFIL OPTIK HINNERUP ApS(23. februar 2009 – 30. december 2016)Tidligere navn
- Hinnerup Optik ApS(siden 31. december 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Hinnerup Optik ApS
- Hvad er Hinnerup Optik ApS' CVR-nummer?
- Hinnerup Optik ApS' CVR-nummer er 26071658. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Hinnerup Optik ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 26071658 blev registreret den 12. juni 2001. Navnet Hinnerup Optik ApS har været registreret siden den 31. december 2016.
- Har Hinnerup Optik ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 26071658 har tidligere heddet NYT SYN HINNERUP ApS (12. juni 2001 – 22. februar 2009) og PROFIL OPTIK HINNERUP ApS (23. februar 2009 – 30. december 2016). Det nuværende navn, Hinnerup Optik ApS, har været registreret siden den 31. december 2016.
- Hvilken branche opererer Hinnerup Optik ApS i?
- Hinnerup Optik ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har Hinnerup Optik ApS adresse?
- Hinnerup Optik ApS har adresse på Storegade 1, 8382 Hinnerup.
- Hvilken virksomhedsform har Hinnerup Optik ApS?
- Hinnerup Optik ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Hinnerup Optik ApS?
- Hinnerup Optik ApS har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Hinnerup Optik ApS stadig aktiv?
- Ja, Hinnerup Optik ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Hinnerup Optik ApS penge?
- Ja, Hinnerup Optik ApS realiserede et overskud på 2.086.905 kr. i regnskabsåret 2026.
- Hvad er Hinnerup Optik ApS' egenkapital?
- Hinnerup Optik ApS' egenkapital er 2.411.837 kr. ifølge regnskabet for 2026.
Se også
Lignende virksomheder
Optikeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- LOUIS NIELSEN HELSINGØR ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN VERI ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- SALLING C OPTIK ApSKøbenhavn NKøbenhavn N5,6 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN HELSINGE ApSAalborg SØAalborg SØ5,6 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN HADERSLEV ApSAalborg SØAalborg SØ5,4 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN THISTED ApSAalborg SØAalborg SØ5,3 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.