RADIO-SPORTEN ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,0 mio. kr. | -72 t.kr. | -94 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2024 | 3,3 mio. kr. | 342 t.kr. | 231 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| 2023 | 3,5 mio. kr. | 828 t.kr. | 633 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| 2022 | 3,3 mio. kr. | – | 600 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2021 | 3,4 mio. kr. | – | 1,0 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2020 | 2,3 mio. kr. | – | 195 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2019 | 3,1 mio. kr. | – | 605 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for RADIO-SPORTEN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
RADIO-SPORTEN ApS (CVR: 10117658) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vildbjerg, inden for branchen Detailhandel med sports- og fritidsudstyr, Status: Aktiv.
RADIO-SPORTEN ApS blev stiftet den 20. december 2002 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,0 mio. kr., årets resultat -94 t.kr. og egenkapitalen 2,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søndergade 1, 7480 Vildbjerg.
For RADIO-SPORTEN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,5 mio. kr. i 2019 til 2,0 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -94 t.kr. mod 231 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om RADIO-SPORTEN ApS
- Hvad er RADIO-SPORTEN ApS' CVR-nummer?
- RADIO-SPORTEN ApS' CVR-nummer er 10117658. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev RADIO-SPORTEN ApS stiftet?
- RADIO-SPORTEN ApS blev stiftet den 20. december 2002.
- Hvilken branche opererer RADIO-SPORTEN ApS i?
- RADIO-SPORTEN ApS opererer indenfor branchen "Detailhandel med sports- og fritidsudstyr".
- Hvor har RADIO-SPORTEN ApS adresse?
- RADIO-SPORTEN ApS har adresse på Søndergade 1, 7480 Vildbjerg.
- Hvilken virksomhedsform har RADIO-SPORTEN ApS?
- RADIO-SPORTEN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har RADIO-SPORTEN ApS?
- RADIO-SPORTEN ApS har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er RADIO-SPORTEN ApS stadig aktiv?
- Ja, RADIO-SPORTEN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener RADIO-SPORTEN ApS penge?
- Nej, RADIO-SPORTEN ApS havde et underskud på 93.895 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er RADIO-SPORTEN ApS' egenkapital?
- RADIO-SPORTEN ApS' egenkapital er 1.970.799 kr. ifølge regnskabet for 2025.