Mogens P. Sørensen ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 194 t.kr. | 148 t.kr. | 166 t.kr. | 899 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| 2024 | 206 t.kr. | 160 t.kr. | 124 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2023 | 402 t.kr. | 355 t.kr. | 294 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2022 | 570 t.kr. | 523 t.kr. | 367 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2021 | 264 t.kr. | 217 t.kr. | 180 t.kr. | 938 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2020 | 32 t.kr. | -14 t.kr. | -11 t.kr. | 759 t.kr. | 895 t.kr. |
| 2019 | 249 t.kr. | 202 t.kr. | 147 t.kr. | 907 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Mogens P. Sørensen ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Mogens P. Sørensen ApS (CVR: 39647761) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Næstved, inden for branchen Produktion af elektricitet fra ikke-vedvarende energikilder, Status: Aktiv.
Mogens P. Sørensen ApS blev stiftet den 4. juni 2018 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 194 t.kr., årets resultat 166 t.kr. og egenkapitalen 899 t.kr.
Virksomheden har adresse på Kählersvej 1C, 2. tv, 4700 Næstved.
For Mogens P. Sørensen ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 907 t.kr. i 2019 til 899 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 0,8 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 166 t.kr. mod 124 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Mogens P. Sørensen ApS
- Hvad er Mogens P. Sørensen ApS' CVR-nummer?
- Mogens P. Sørensen ApS' CVR-nummer er 39647761. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Mogens P. Sørensen ApS stiftet?
- Mogens P. Sørensen ApS blev stiftet den 4. juni 2018.
- Hvilken branche opererer Mogens P. Sørensen ApS i?
- Mogens P. Sørensen ApS opererer indenfor branchen "Produktion af elektricitet fra ikke-vedvarende energikilder".
- Hvor har Mogens P. Sørensen ApS adresse?
- Mogens P. Sørensen ApS har adresse på Kählersvej 1C, 2. tv, 4700 Næstved.
- Hvilken virksomhedsform har Mogens P. Sørensen ApS?
- Mogens P. Sørensen ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er Mogens P. Sørensen ApS stadig aktiv?
- Ja, Mogens P. Sørensen ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Mogens P. Sørensen ApS penge?
- Ja, Mogens P. Sørensen ApS realiserede et overskud på 165.546 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Mogens P. Sørensen ApS' egenkapital?
- Mogens P. Sørensen ApS' egenkapital er 899.468 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Produktion af elektricitet fra ikke-vedvarende energikilder · nærmeste bruttofortjeneste
- HOFOR DC A/SKøbenhavn SKøbenhavn S219 t.kr.
- Fårvang Energy ApSRødovreRødovre160 t.kr.
- Jumali ApSAarhus CAarhus C158 t.kr.
- ØSTDEPONI GAS OG EL ApSHerningHerning139 t.kr.
- Better Energy Nakskov II K/SHørsholmHørsholm132 t.kr.
- Logic-energy ApSSkjernSkjern128 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.