Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,9 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 11,6 mio. kr. |
| 2023 | 11,7 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 12,5 mio. kr. |
| 2022 | 10,1 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 900 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 12,6 mio. kr. |
| 2021 | 9,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 11,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP (CVR: 41951443) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Lemvig, inden for branchen Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 41951443 blev registreret i CVR den 16. december 2020 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP har været virksomhedens registrerede navn siden den 2. juli 2025. Virksomheden har 21 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2024 er bruttofortjenesten 13,9 mio. kr., årets resultat 1,6 mio. kr. og egenkapitalen 3,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Venusvej 8, 7620 Lemvig.
For Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP foreligger der 4 regnskaber for regnskabsårene 2021–2024.
Egenkapitalen er vokset fra 1,9 mio. kr. i 2021 til 3,5 mio. kr. i 2024.
Virksomheden har leveret overskud i alle 4 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2024) gav et resultat på 1,6 mio. kr. mod 1,4 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Jysk Montage 2021 ApS(16. december 2020 – 1. juli 2025)Tidligere navn
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP(siden 2. juli 2025)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP
- Hvad er Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUPs CVR-nummer?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUPs CVR-nummer er 41951443. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 41951443 blev registreret den 16. december 2020. Navnet Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP har været registreret siden den 2. juli 2025.
- Har Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 41951443 har tidligere heddet Jysk Montage 2021 ApS (16. december 2020 – 1. juli 2025). Det nuværende navn, Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP, har været registreret siden den 2. juli 2025.
- Hvilken branche opererer Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP i?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP opererer indenfor branchen "Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf".
- Hvor har Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP adresse?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP har adresse på Venusvej 8, 7620 Lemvig.
- Hvilken virksomhedsform har Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP har 21 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP stadig aktiv?
- Ja, Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP er en aktiv virksomhed.
- Tjener Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP penge?
- Ja, Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUP realiserede et overskud på 1.590.850 kr. i regnskabsåret 2024.
- Hvad er Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUPs egenkapital?
- Jysk Montage ApS - A PART OF AS SCAN GROUPs egenkapital er 3.535.961 kr. ifølge regnskabet for 2024.