domainSelskabsInfo

    Johanna ApS

    Navn:
    Johanna ApS
    CVR-nummer:
    37081574
    Adresse:
    Lundtoftegårdsvej 7, 11. tv, 2800 Kongens Lyngby
    Stiftet:
    2015
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Psykologisk og psykoterapeutisk rådgivning
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2015
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Johanna ApS (CVR 37081574). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025–-152 kr.15 t.kr.15 t.kr.
    2024–10 t.kr.12 t.kr.15 t.kr.
    2023–-18 t.kr.27 t.kr.30 t.kr.
    2022–-5 t.kr.46 t.kr.64 t.kr.
    2021-501 kr.-1 t.kr.104 t.kr.107 t.kr.
    2020-4 t.kr.-5 t.kr.174 t.kr.177 t.kr.
    2019-542 kr.-2 t.kr.325 t.kr.328 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Johanna ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Johanna ApS (CVR: 37081574) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kongens Lyngby, inden for branchen Psykologisk og psykoterapeutisk rådgivning, Status: Aktiv.

    Johanna ApS blev stiftet den 28. august 2015 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -152 kr. og egenkapitalen 15 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Lundtoftegårdsvej 7, 11. tv, 2800 Kongens Lyngby.

    For Johanna ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 325 t.kr. i 2019 til 15 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 95,3 %.

    Virksomheden har haft overskud i 1 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -152 kr. mod 10 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om Johanna ApS

    Hvad er Johanna ApS' CVR-nummer?
    Johanna ApS' CVR-nummer er 37081574. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Johanna ApS stiftet?
    Johanna ApS blev stiftet den 28. august 2015.
    Hvilken branche opererer Johanna ApS i?
    Johanna ApS opererer indenfor branchen "Psykologisk og psykoterapeutisk rådgivning".
    Hvor har Johanna ApS adresse?
    Johanna ApS har adresse på Lundtoftegårdsvej 7, 11. tv, 2800 Kongens Lyngby.
    Hvilken virksomhedsform har Johanna ApS?
    Johanna ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Johanna ApS stadig aktiv?
    Ja, Johanna ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Johanna ApS penge?
    Nej, Johanna ApS havde et underskud på 152 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Johanna ApS' egenkapital?
    Johanna ApS' egenkapital er 15.151 kr. ifølge regnskabet for 2025.