HIGHGEAR ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,7 mio. kr. | 436 t.kr. | 290 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2024 | 2,7 mio. kr. | 545 t.kr. | 356 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 3,6 mio. kr. |
| 2023 | 2,5 mio. kr. | 362 t.kr. | 260 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2022 | 2,2 mio. kr. | 244 t.kr. | 177 t.kr. | 922 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2021 | 1,7 mio. kr. | 39 t.kr. | 16 t.kr. | 802 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2020 | 1,6 mio. kr. | 172 t.kr. | 120 t.kr. | 842 t.kr. | 2,5 mio. kr. |
| 2019 | 1,7 mio. kr. | 185 t.kr. | 123 t.kr. | 778 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HIGHGEAR ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HIGHGEAR ApS (CVR: 28963696) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hjørring, inden for branchen Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n., Status: Aktiv.
HIGHGEAR ApS blev stiftet den 5. august 2005 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,7 mio. kr., årets resultat 290 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Skovbovej 22, 9800 Hjørring.
For HIGHGEAR ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 778 t.kr. i 2019 til 1,6 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 290 t.kr. mod 356 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om HIGHGEAR ApS
- Hvad er HIGHGEAR ApS' CVR-nummer?
- HIGHGEAR ApS' CVR-nummer er 28963696. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HIGHGEAR ApS stiftet?
- HIGHGEAR ApS blev stiftet den 5. august 2005.
- Hvilken branche opererer HIGHGEAR ApS i?
- HIGHGEAR ApS opererer indenfor branchen "Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.".
- Hvor har HIGHGEAR ApS adresse?
- HIGHGEAR ApS har adresse på Skovbovej 22, 9800 Hjørring.
- Hvilken virksomhedsform har HIGHGEAR ApS?
- HIGHGEAR ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har HIGHGEAR ApS?
- HIGHGEAR ApS har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er HIGHGEAR ApS stadig aktiv?
- Ja, HIGHGEAR ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener HIGHGEAR ApS penge?
- Ja, HIGHGEAR ApS realiserede et overskud på 290.063 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HIGHGEAR ApS' egenkapital?
- HIGHGEAR ApS' egenkapital er 1.641.154 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · nærmeste bruttofortjeneste
- Samuels Lastvogn- og Autoservice ApSFredericiaFredericia2,7 mio. kr.
- NYKØBING SJ. AUTOCENTER A/SNykøbing SjNykøbing Sj2,7 mio. kr.
- MEJLBY AUTOVÆRKSTED A/SSpentrupSpentrup2,7 mio. kr.
- Bil-Tek Hobro ApSHobroHobro2,7 mio. kr.
- St. Magleby Autoværksted ApSDragørDragør2,7 mio. kr.
- AutoTorben ApSHolstebroHolstebro2,7 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.