domainSelskabsInfo

    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S

    Navn:
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S
    CVR-nummer:
    25113284
    Adresse:
    Dørslundvej 44, 7330 Brande
    Stiftet:
    2000
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Anden handel med elektricitet
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2000
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S (CVR 25113284). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-12 t.kr.-12 t.kr.186 t.kr.198 t.kr.
    2024-146 t.kr.-143 t.kr.198 t.kr.220 t.kr.
    2023-95 t.kr.-94 t.kr.341 t.kr.425 t.kr.
    2022-275 t.kr.-399 t.kr.435 t.kr.505 t.kr.
    2021-182 t.kr.-78 t.kr.834 t.kr.904 t.kr.
    2020-337 t.kr.-270 t.kr.912 t.kr.982 t.kr.
    2019-327 t.kr.-334 t.kr.1,2 mio. kr.1,3 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S (CVR: 25113284) er registreret som aktieselskab, beliggende i Brande, inden for branchen Anden handel med elektricitet, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 25113284 blev registreret i CVR den 1. januar 2000 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 27. marts 2024.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -12 t.kr. og egenkapitalen 186 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Dørslundvej 44, 7330 Brande.

    For Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 1,2 mio. kr. i 2019 til 186 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 84,2 %.

    Virksomheden har haft underskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -12 t.kr. mod -143 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. SLP 11.571 A/S(1. januar 2000 – 1. marts 2000)Tidligere navn
    2. SCANENERGI ELSALG A/S(2. marts 2000 – 26. marts 2024)Tidligere navn
    3. Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S(siden 27. marts 2024)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S

    Hvad er Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S' CVR-nummer?
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S' CVR-nummer er 25113284. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 25113284 blev registreret den 1. januar 2000. Navnet Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S har været registreret siden den 27. marts 2024.
    Har Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 25113284 har tidligere heddet SLP 11.571 A/S (1. januar 2000 – 1. marts 2000) og SCANENERGI ELSALG A/S (2. marts 2000 – 26. marts 2024). Det nuværende navn, Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S, har været registreret siden den 27. marts 2024.
    Hvilken branche opererer Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S i?
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S opererer indenfor branchen "Anden handel med elektricitet".
    Hvor har Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S adresse?
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S har adresse på Dørslundvej 44, 7330 Brande.
    Hvilken virksomhedsform har Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S?
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S er registreret som aktieselskab.
    Er Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S stadig aktiv?
    Ja, Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S penge?
    Nej, Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S havde et underskud på 11.862 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S' egenkapital?
    Elhandelsselskabet af 1. januar 2020 A/S' egenkapital er 186.295 kr. ifølge regnskabet for 2025.