domainSelskabsInfo

    Cosmeticom Denmark ApS

    Navn:
    Cosmeticom Denmark ApS
    CVR-nummer:
    33381999
    Adresse:
    Vallensbækvej 22A, 2. th, 2605 Brøndby
    Stiftet:
    2011
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2011
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Cosmeticom Denmark ApS (CVR 33381999). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025723 t.kr.-76 t.kr.-65 t.kr.265 t.kr.1,8 mio. kr.
    2024199 t.kr.20 t.kr.11 t.kr.330 t.kr.1,3 mio. kr.
    2023––-168 t.kr.319 t.kr.1,2 mio. kr.
    2022––-187 t.kr.487 t.kr.1,6 mio. kr.
    2021924 t.kr.–389 t.kr.674 t.kr.1,9 mio. kr.
    2020275 t.kr.–-86 t.kr.285 t.kr.1,4 mio. kr.
    2019256 t.kr.–-31 t.kr.1,4 mio. kr.1,4 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Cosmeticom Denmark ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Cosmeticom Denmark ApS (CVR: 33381999) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brøndby, inden for branchen Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 33381999 blev registreret i CVR den 3. januar 2011 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Cosmeticom Denmark ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 29. januar 2024. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 723 t.kr., årets resultat -65 t.kr. og egenkapitalen 265 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Vallensbækvej 22A, 2. th, 2605 Brøndby.

    For Cosmeticom Denmark ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 1,4 mio. kr. i 2019 til 265 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 80,4 %.

    Virksomheden har haft overskud i 2 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -65 t.kr. mod 11 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. PROFF 8 ApS(3. januar 2011 – 26. januar 2011)Tidligere navn
    2. ALFA CONSULT ApS(27. januar 2011 – 30. september 2015)Tidligere navn
    3. ALFA Estate ApS(1. oktober 2015 – 9. december 2015)Tidligere navn
    4. ALC Ejendomme ApS(10. december 2015 – 28. januar 2024)Tidligere navn
    5. Cosmeticom Denmark ApS(siden 29. januar 2024)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Cosmeticom Denmark ApS

    Hvad er Cosmeticom Denmark ApS' CVR-nummer?
    Cosmeticom Denmark ApS' CVR-nummer er 33381999. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Cosmeticom Denmark ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 33381999 blev registreret den 3. januar 2011. Navnet Cosmeticom Denmark ApS har været registreret siden den 29. januar 2024.
    Har Cosmeticom Denmark ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 33381999 har tidligere heddet PROFF 8 ApS (3. januar 2011 – 26. januar 2011), ALFA CONSULT ApS (27. januar 2011 – 30. september 2015), ALFA Estate ApS (1. oktober 2015 – 9. december 2015) og ALC Ejendomme ApS (10. december 2015 – 28. januar 2024). Det nuværende navn, Cosmeticom Denmark ApS, har været registreret siden den 29. januar 2024.
    Hvilken branche opererer Cosmeticom Denmark ApS i?
    Cosmeticom Denmark ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik".
    Hvor har Cosmeticom Denmark ApS adresse?
    Cosmeticom Denmark ApS har adresse på Vallensbækvej 22A, 2. th, 2605 Brøndby.
    Hvilken virksomhedsform har Cosmeticom Denmark ApS?
    Cosmeticom Denmark ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Cosmeticom Denmark ApS?
    Cosmeticom Denmark ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Cosmeticom Denmark ApS stadig aktiv?
    Ja, Cosmeticom Denmark ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Cosmeticom Denmark ApS penge?
    Nej, Cosmeticom Denmark ApS havde et underskud på 64.929 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Cosmeticom Denmark ApS' egenkapital?
    Cosmeticom Denmark ApS' egenkapital er 264.868 kr. ifølge regnskabet for 2025.