domainSelskabsInfo

    CC BENTSEN HOLDING ApS

    Navn:
    CC BENTSEN HOLDING ApS
    CVR-nummer:
    36432535
    Adresse:
    Sommerbuen 34, 2750 Ballerup
    Stiftet:
    2014
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Ikke-finansielle holdingselskaber
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2014
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for CC BENTSEN HOLDING ApS (CVR 36432535). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-21 t.kr.-12 t.kr.343 t.kr.396 t.kr.
    2024-8 t.kr.-5 t.kr.486 t.kr.554 t.kr.
    2023-56 t.kr.-53 t.kr.575 t.kr.582 t.kr.
    2022-10 t.kr.-21 t.kr.661 t.kr.676 t.kr.
    2021-8 t.kr.-54 t.kr.682 t.kr.687 t.kr.
    2020-13 t.kr.-60 t.kr.781 t.kr.786 t.kr.
    2019-6 t.kr.-8 t.kr.896 t.kr.901 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for CC BENTSEN HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    CC BENTSEN HOLDING ApS (CVR: 36432535) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ballerup, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 36432535 blev registreret i CVR den 13. november 2014 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet CC BENTSEN HOLDING ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 13. marts 2020.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -12 t.kr. og egenkapitalen 343 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Sommerbuen 34, 2750 Ballerup.

    For CC BENTSEN HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 896 t.kr. i 2019 til 343 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 61,7 %.

    Virksomheden har haft underskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -12 t.kr. mod -5 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. CC BENTSEN HOLDING IVS(13. november 2014 – 12. marts 2020)Tidligere navn
    2. CC BENTSEN HOLDING ApS(siden 13. marts 2020)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om CC BENTSEN HOLDING ApS

    Hvad er CC BENTSEN HOLDING ApS' CVR-nummer?
    CC BENTSEN HOLDING ApS' CVR-nummer er 36432535. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev CC BENTSEN HOLDING ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 36432535 blev registreret den 13. november 2014. Navnet CC BENTSEN HOLDING ApS har været registreret siden den 13. marts 2020.
    Har CC BENTSEN HOLDING ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 36432535 har tidligere heddet CC BENTSEN HOLDING IVS (13. november 2014 – 12. marts 2020). Det nuværende navn, CC BENTSEN HOLDING ApS, har været registreret siden den 13. marts 2020.
    Hvilken branche opererer CC BENTSEN HOLDING ApS i?
    CC BENTSEN HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
    Hvor har CC BENTSEN HOLDING ApS adresse?
    CC BENTSEN HOLDING ApS har adresse på Sommerbuen 34, 2750 Ballerup.
    Hvilken virksomhedsform har CC BENTSEN HOLDING ApS?
    CC BENTSEN HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er CC BENTSEN HOLDING ApS stadig aktiv?
    Ja, CC BENTSEN HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener CC BENTSEN HOLDING ApS penge?
    Nej, CC BENTSEN HOLDING ApS havde et underskud på 11.577 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er CC BENTSEN HOLDING ApS' egenkapital?
    CC BENTSEN HOLDING ApS' egenkapital er 342.948 kr. ifølge regnskabet for 2025.