BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 571 t.kr. | 147 kr. | -82 t.kr. | 8,5 mio. kr. | 11,1 mio. kr. | 13,7 mio. kr. |
| 2016 | 874 t.kr. | 357 t.kr. | 234 t.kr. | 148 t.kr. | 3,1 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2015 | 863 t.kr. | 272 t.kr. | 144 t.kr. | 56 t.kr. | 3,1 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2014 | 843 t.kr. | – | -647 t.kr. | -623 t.kr. | 3,1 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2013 | 844 t.kr. | 412 t.kr. | 300 t.kr. | 271 t.kr. | 3,9 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2012 | 842 t.kr. | 278 t.kr. | 166 t.kr. | -63 t.kr. | 3,7 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND (CVR: 14811710) er registreret som fond eller anden selvejende institution, beliggende i Gilleleje, inden for branchen Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål, Status: Aktiv.
BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND blev stiftet den 16. oktober 1999 og er registreret som fond eller anden selvejende institution. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2017 er omsætningen 571 t.kr., bruttofortjenesten 147 kr., årets resultat 8,5 mio. kr. og egenkapitalen 11,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Ammekær 142, 3250 Gilleleje.
For BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND foreligger der 6 regnskaber for regnskabsårene 2012–2017.
Egenkapitalen er vokset fra 3,7 mio. kr. i 2012 til 11,1 mio. kr. i 2017, svarende til en stigning på 199,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 6 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2017) gav et resultat på 8,5 mio. kr. mod 148 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND
- Hvad er BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs CVR-nummer?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs CVR-nummer er 14811710. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND stiftet?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND blev stiftet den 16. oktober 1999.
- Hvilken branche opererer BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND i?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND opererer indenfor branchen "Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål".
- Hvor har BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND adresse?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND har adresse på Ammekær 142, 3250 Gilleleje.
- Hvilken virksomhedsform har BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND er registreret som fond eller anden selvejende institution.
- Hvor mange ansatte har BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND stadig aktiv?
- Ja, BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND er en aktiv virksomhed.
- Hvad er BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs omsætning?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs seneste omsætning er 570.953 kr. ifølge regnskabet for 2017.
- Tjener BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND penge?
- Ja, BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND realiserede et overskud på 8.516.153 kr. i regnskabsåret 2017.
- Hvad er BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs egenkapital?
- BUNTMAGERNES STIFTELSESFONDs egenkapital er 11.070.988 kr. ifølge regnskabet for 2017.