domainSelskabsInfo

    White Frog Byg & Montage ApS

    Navn:
    White Frog Byg & Montage ApS
    CVR-nummer:
    42621102
    Adresse:
    Virkelystvænget 1, 5300 Kerteminde
    Stiftet:
    2021
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2021
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for White Frog Byg & Montage ApS (CVR 42621102). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025427 t.kr.-8 t.kr.-9 t.kr.84 t.kr.161 t.kr.
    2024469 t.kr.5 t.kr.2 t.kr.93 t.kr.158 t.kr.
    2023308 t.kr.38 t.kr.28 t.kr.91 t.kr.144 t.kr.
    2022474 t.kr.34 t.kr.23 t.kr.63 t.kr.129 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for White Frog Byg & Montage ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    White Frog Byg & Montage ApS (CVR: 42621102) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kerteminde, inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Status: Aktiv.

    White Frog Byg & Montage ApS blev stiftet den 23. august 2021 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 427 t.kr., årets resultat -9 t.kr. og egenkapitalen 84 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Virkelystvænget 1, 5300 Kerteminde.

    For White Frog Byg & Montage ApS foreligger der 4 regnskaber for regnskabsårene 2022–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 63 t.kr. i 2022 til 84 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 33,8 %.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 4 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -9 t.kr. mod 2 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Bemærk at regnskabsåret 2022 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om White Frog Byg & Montage ApS

    Hvad er White Frog Byg & Montage ApS' CVR-nummer?
    White Frog Byg & Montage ApS' CVR-nummer er 42621102. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev White Frog Byg & Montage ApS stiftet?
    White Frog Byg & Montage ApS blev stiftet den 23. august 2021.
    Hvilken branche opererer White Frog Byg & Montage ApS i?
    White Frog Byg & Montage ApS opererer indenfor branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter".
    Hvor har White Frog Byg & Montage ApS adresse?
    White Frog Byg & Montage ApS har adresse på Virkelystvænget 1, 5300 Kerteminde.
    Hvilken virksomhedsform har White Frog Byg & Montage ApS?
    White Frog Byg & Montage ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har White Frog Byg & Montage ApS?
    White Frog Byg & Montage ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er White Frog Byg & Montage ApS stadig aktiv?
    Ja, White Frog Byg & Montage ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener White Frog Byg & Montage ApS penge?
    Nej, White Frog Byg & Montage ApS havde et underskud på 9.129 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er White Frog Byg & Montage ApS' egenkapital?
    White Frog Byg & Montage ApS' egenkapital er 84.159 kr. ifølge regnskabet for 2025.