Wendelboe Handel
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Wendelboe Handel. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Wendelboe Handel (CVR: 26583462) er registreret som enkeltmandsvirksomhed, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Agenturhandel med motorcykler, biler, busser og trailere mv., Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 26583462 blev registreret i CVR den 15. april 2002 og er i dag registreret som enkeltmandsvirksomhed. Navnet Wendelboe Handel har været virksomhedens registrerede navn siden den 1. maj 2016. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Virksomheden har adresse på Østervang 11, 6200 Aabenraa.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Løjt Auto og Caravan/ Preben Wendelboe(15. april 2002 – 31. december 2005)Tidligere navn
- Wendelboe Handel(siden 1. maj 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Wendelboe Handel
- Hvad er Wendelboe Handels CVR-nummer?
- Wendelboe Handels CVR-nummer er 26583462. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Wendelboe Handel stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 26583462 blev registreret den 15. april 2002. Navnet Wendelboe Handel har været registreret siden den 1. maj 2016.
- Har Wendelboe Handel tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 26583462 har tidligere heddet Løjt Auto og Caravan/ Preben Wendelboe (15. april 2002 – 31. december 2005). Det nuværende navn, Wendelboe Handel, har været registreret siden den 1. maj 2016.
- Hvilken branche opererer Wendelboe Handel i?
- Wendelboe Handel opererer indenfor branchen "Agenturhandel med motorcykler, biler, busser og trailere mv.".
- Hvor har Wendelboe Handel adresse?
- Wendelboe Handel har adresse på Østervang 11, 6200 Aabenraa.
- Hvilken virksomhedsform har Wendelboe Handel?
- Wendelboe Handel er registreret som enkeltmandsvirksomhed.
- Hvor mange ansatte har Wendelboe Handel?
- Wendelboe Handel har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Wendelboe Handel stadig aktiv?
- Ja, Wendelboe Handel er en aktiv virksomhed.