VP STÅL A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 11,0 mio. kr. | 22,0 mio. kr. |
| 2024 | 10,3 mio. kr. | 626 t.kr. | 465 t.kr. | 9,9 mio. kr. | 18,5 mio. kr. |
| 2023 | 11,3 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 9,4 mio. kr. | 21,2 mio. kr. |
| 2022 | 12,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 8,2 mio. kr. | 21,5 mio. kr. |
| 2021 | 11,1 mio. kr. | 998 t.kr. | 859 t.kr. | 6,5 mio. kr. | 21,5 mio. kr. |
| 2020 | 10,3 mio. kr. | 719 t.kr. | 563 t.kr. | 5,7 mio. kr. | 15,2 mio. kr. |
| 2019 | 11,3 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 5,1 mio. kr. | 16,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VP STÅL A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
VP STÅL A/S (CVR: 36456450) er registreret som aktieselskab, beliggende i Horsens, inden for branchen Maskinforarbejdning af metal, Status: Aktiv.
VP STÅL A/S blev stiftet den 5. december 2014 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 24 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 11,2 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 11,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Smedebakken 12, 8700 Horsens.
For VP STÅL A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 5,1 mio. kr. i 2019 til 11,0 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 114,5 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 465 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om VP STÅL A/S
- Hvad er VP STÅL A/S' CVR-nummer?
- VP STÅL A/S' CVR-nummer er 36456450. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev VP STÅL A/S stiftet?
- VP STÅL A/S blev stiftet den 5. december 2014.
- Hvilken branche opererer VP STÅL A/S i?
- VP STÅL A/S opererer indenfor branchen "Maskinforarbejdning af metal".
- Hvor har VP STÅL A/S adresse?
- VP STÅL A/S har adresse på Smedebakken 12, 8700 Horsens.
- Hvilken virksomhedsform har VP STÅL A/S?
- VP STÅL A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har VP STÅL A/S?
- VP STÅL A/S har 24 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er VP STÅL A/S stadig aktiv?
- Ja, VP STÅL A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener VP STÅL A/S penge?
- Ja, VP STÅL A/S realiserede et overskud på 1.069.471 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er VP STÅL A/S' egenkapital?
- VP STÅL A/S' egenkapital er 10.958.352 kr. ifølge regnskabet for 2025.