domainSelskabsInfo

    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S

    Navn:
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S
    CVR-nummer:
    38779346
    Adresse:
    Røddingvej 1, 6500 Vojens
    Stiftet:
    2017
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Vejgodstransport
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2017
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S (CVR 38779346). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    202533,4 mio. kr.4,8 mio. kr.2,1 mio. kr.6,4 mio. kr.39,7 mio. kr.
    202439,7 mio. kr.7,4 mio. kr.4,0 mio. kr.10,3 mio. kr.47,7 mio. kr.
    202334,0 mio. kr.3,3 mio. kr.1,1 mio. kr.6,3 mio. kr.43,7 mio. kr.
    202231,4 mio. kr.-7,3 mio. kr.-6,6 mio. kr.456 t.kr.44,3 mio. kr.
    202126,8 mio. kr.1,2 mio. kr.428 t.kr.7,0 mio. kr.41,2 mio. kr.
    202022,4 mio. kr.2,4 mio. kr.1,5 mio. kr.6,7 mio. kr.34,8 mio. kr.
    201918,4 mio. kr.3,6 mio. kr.2,5 mio. kr.5,3 mio. kr.23,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S (CVR: 38779346) er registreret som aktieselskab, beliggende i Vojens, inden for branchen Vejgodstransport, Status: Aktiv.

    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S blev stiftet den 7. juli 2017 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 46 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 33,4 mio. kr., årets resultat 2,1 mio. kr. og egenkapitalen 6,4 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Røddingvej 1, 6500 Vojens.

    For Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 5,3 mio. kr. i 2019 til 6,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 20,4 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,1 mio. kr. mod 4,0 mio. kr. året før – en tilbagegang.

    Bemærk at regnskabsåret 2022 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S

    Hvad er Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S' CVR-nummer?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S' CVR-nummer er 38779346. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S stiftet?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S blev stiftet den 7. juli 2017.
    Hvilken branche opererer Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S i?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S opererer indenfor branchen "Vejgodstransport".
    Hvor har Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S adresse?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S har adresse på Røddingvej 1, 6500 Vojens.
    Hvilken virksomhedsform har Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S er registreret som aktieselskab.
    Hvor mange ansatte har Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S har 46 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S stadig aktiv?
    Ja, Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S penge?
    Ja, Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S realiserede et overskud på 2.052.841 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S' egenkapital?
    Vognmandsfirmaet Flemming Paulsen A/S' egenkapital er 6.402.001 kr. ifølge regnskabet for 2025.