Vinorage ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,6 mio. kr. | 735 t.kr. | 592 t.kr. | – | – |
| 2024 | 2,6 mio. kr. | 602 t.kr. | 479 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2023 | 3,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2022 | 2,7 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 767 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2021 | 2,5 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 788 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2020 | 1,8 mio. kr. | 608 t.kr. | 464 t.kr. | 549 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2019 | 1,1 mio. kr. | 117 t.kr. | 87 t.kr. | 335 t.kr. | 694 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Vinorage ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Vinorage ApS (CVR: 38765523) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brovst, inden for branchen Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf, Status: Aktiv.
Vinorage ApS blev stiftet den 3. juli 2017 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,6 mio. kr. og årets resultat 592 t.kr.
Virksomheden har adresse på Terndrupvej 69, 9460 Brovst.
For Vinorage ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 335 t.kr. i 2019 til 1,7 mio. kr. i 2024, svarende til en stigning på 406,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 592 t.kr. mod 479 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Vinorage ApS
- Hvad er Vinorage ApS' CVR-nummer?
- Vinorage ApS' CVR-nummer er 38765523. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Vinorage ApS stiftet?
- Vinorage ApS blev stiftet den 3. juli 2017.
- Hvilken branche opererer Vinorage ApS i?
- Vinorage ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf".
- Hvor har Vinorage ApS adresse?
- Vinorage ApS har adresse på Terndrupvej 69, 9460 Brovst.
- Hvilken virksomhedsform har Vinorage ApS?
- Vinorage ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Vinorage ApS?
- Vinorage ApS har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Vinorage ApS stadig aktiv?
- Ja, Vinorage ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Vinorage ApS penge?
- Ja, Vinorage ApS realiserede et overskud på 591.802 kr. i regnskabsåret 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf · nærmeste bruttofortjeneste
- Anbech ApSHedehuseneHedehusene2,7 mio. kr.
- DANSK ALTAN ApSAsaaAsaa2,7 mio. kr.
- IKJ-DK A/SAabenraaAabenraa2,7 mio. kr.
- F.C. MONTAGE ApSKoldingKolding2,4 mio. kr.
- Hem Alu A/SHinnerupHinnerup2,4 mio. kr.
- SMEDEFIRMAET L. S. STÅLMONTAGE ApSGlostrupGlostrup2,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.