VIGGO SØRENSEN ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -1 t.kr. | 3 t.kr. | 180 t.kr. | 180 t.kr. |
| 2024 | -1 t.kr. | 9 t.kr. | 177 t.kr. | 177 t.kr. |
| 2023 | -1 t.kr. | 9 t.kr. | 168 t.kr. | 168 t.kr. |
| 2022 | -2 t.kr. | -18 t.kr. | 159 t.kr. | 159 t.kr. |
| 2021 | -1 t.kr. | 4 t.kr. | 177 t.kr. | 178 t.kr. |
| 2020 | -2 t.kr. | -4 t.kr. | 173 t.kr. | 174 t.kr. |
| 2019 | -1 t.kr. | 11 t.kr. | 177 t.kr. | 177 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VIGGO SØRENSEN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
VIGGO SØRENSEN ApS (CVR: 21846384) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brædstrup, inden for branchen Investering for egen regning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 21846384 blev registreret i CVR den 25. juni 1999 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet VIGGO SØRENSEN ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 5. november 2001. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 3 t.kr. og egenkapitalen 180 t.kr.
Virksomheden har adresse på Granvangen 35, 8740 Brædstrup.
For VIGGO SØRENSEN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 177 t.kr. i 2019 til 180 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 2,0 %.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 3 t.kr. mod 9 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- VOGNMANDSFORRETNINGEN VIGGO SØRENSEN ApS(25. juni 1999 – 4. november 2001)Tidligere navn
- VIGGO SØRENSEN ApS(siden 5. november 2001)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om VIGGO SØRENSEN ApS
- Hvad er VIGGO SØRENSEN ApS' CVR-nummer?
- VIGGO SØRENSEN ApS' CVR-nummer er 21846384. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev VIGGO SØRENSEN ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 21846384 blev registreret den 25. juni 1999. Navnet VIGGO SØRENSEN ApS har været registreret siden den 5. november 2001.
- Har VIGGO SØRENSEN ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 21846384 har tidligere heddet VOGNMANDSFORRETNINGEN VIGGO SØRENSEN ApS (25. juni 1999 – 4. november 2001). Det nuværende navn, VIGGO SØRENSEN ApS, har været registreret siden den 5. november 2001.
- Hvilken branche opererer VIGGO SØRENSEN ApS i?
- VIGGO SØRENSEN ApS opererer indenfor branchen "Investering for egen regning".
- Hvor har VIGGO SØRENSEN ApS adresse?
- VIGGO SØRENSEN ApS har adresse på Granvangen 35, 8740 Brædstrup.
- Hvilken virksomhedsform har VIGGO SØRENSEN ApS?
- VIGGO SØRENSEN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har VIGGO SØRENSEN ApS?
- VIGGO SØRENSEN ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er VIGGO SØRENSEN ApS stadig aktiv?
- Ja, VIGGO SØRENSEN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener VIGGO SØRENSEN ApS penge?
- Ja, VIGGO SØRENSEN ApS realiserede et overskud på 2.909 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er VIGGO SØRENSEN ApS' egenkapital?
- VIGGO SØRENSEN ApS' egenkapital er 180.266 kr. ifølge regnskabet for 2025.