domainSelskabsInfo

    VBG 34 A/S

    Navn:
    VBG 34 A/S
    CVR-nummer:
    89913616
    Adresse:
    Gyvelbakken 7, 3460 Birkerød
    Stiftet:
    1982
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    1982
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for VBG 34 A/S (CVR 89913616). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025273 t.kr.601 t.kr.582 t.kr.6,6 mio. kr.12,5 mio. kr.
    20249 t.kr.–38 t.kr.6,0 mio. kr.12,4 mio. kr.
    2023413 t.kr.–393 t.kr.5,9 mio. kr.11,8 mio. kr.
    2022363 t.kr.–310 t.kr.5,5 mio. kr.11,5 mio. kr.
    2021453 t.kr.–307 t.kr.5,2 mio. kr.11,1 mio. kr.
    2020506 t.kr.–337 t.kr.4,9 mio. kr.11,3 mio. kr.
    2019528 t.kr.–391 t.kr.4,6 mio. kr.10,3 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VBG 34 A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    VBG 34 A/S (CVR: 89913616) er registreret som aktieselskab, beliggende i Birkerød, inden for branchen Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 89913616 blev registreret i CVR den 16. februar 1982 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet VBG 34 A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 10. maj 2005. Virksomheden har 24 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 273 t.kr., årets resultat 582 t.kr. og egenkapitalen 6,6 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Gyvelbakken 7, 3460 Birkerød.

    For VBG 34 A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 4,6 mio. kr. i 2019 til 6,6 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 42,8 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 582 t.kr. mod 38 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. JUUL MATHIASEN ADMINISTRATION ApS(16. februar 1982 – 27. december 1991)Tidligere navn
    2. SAVOY HOTEL A/S(28. december 1991 – 9. maj 2005)Tidligere navn
    3. VBG 34 A/S(siden 10. maj 2005)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om VBG 34 A/S

    Hvad er VBG 34 A/S' CVR-nummer?
    VBG 34 A/S' CVR-nummer er 89913616. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev VBG 34 A/S stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 89913616 blev registreret den 16. februar 1982. Navnet VBG 34 A/S har været registreret siden den 10. maj 2005.
    Har VBG 34 A/S tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 89913616 har tidligere heddet JUUL MATHIASEN ADMINISTRATION ApS (16. februar 1982 – 27. december 1991) og SAVOY HOTEL A/S (28. december 1991 – 9. maj 2005). Det nuværende navn, VBG 34 A/S, har været registreret siden den 10. maj 2005.
    Hvilken branche opererer VBG 34 A/S i?
    VBG 34 A/S opererer indenfor branchen "Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter".
    Hvor har VBG 34 A/S adresse?
    VBG 34 A/S har adresse på Gyvelbakken 7, 3460 Birkerød.
    Hvilken virksomhedsform har VBG 34 A/S?
    VBG 34 A/S er registreret som aktieselskab.
    Hvor mange ansatte har VBG 34 A/S?
    VBG 34 A/S har 24 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er VBG 34 A/S stadig aktiv?
    Ja, VBG 34 A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener VBG 34 A/S penge?
    Ja, VBG 34 A/S realiserede et overskud på 582.420 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er VBG 34 A/S' egenkapital?
    VBG 34 A/S' egenkapital er 6.560.530 kr. ifølge regnskabet for 2025.