VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 903 t.kr. | 17 t.kr. | -4 t.kr. | 512 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 1,6 mio. kr. | 732 t.kr. | 508 t.kr. | 143 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2023 | 436 t.kr. | -466 t.kr. | -364 t.kr. | 143 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2022 | 1,7 mio. kr. | 624 t.kr. | 680 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2021 | 1,3 mio. kr. | 351 t.kr. | 278 t.kr. | 537 t.kr. | 956 t.kr. |
| 2020 | 1,1 mio. kr. | 83 t.kr. | 47 t.kr. | 260 t.kr. | 877 t.kr. |
| 2019 | 1,2 mio. kr. | 343 t.kr. | 241 t.kr. | 613 t.kr. | 1,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS (CVR: 26329442) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Haderslev, inden for branchen Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik, Status: Aktiv.
VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS blev stiftet den 21. november 2001 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 903 t.kr., årets resultat -4 t.kr. og egenkapitalen 512 t.kr.
Virksomheden har adresse på Ribe Landevej 28A, 6100 Haderslev.
For VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 613 t.kr. i 2019 til 512 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 16,3 %.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -4 t.kr. mod 508 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS
- Hvad er VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS' CVR-nummer?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS' CVR-nummer er 26329442. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS stiftet?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS blev stiftet den 21. november 2001.
- Hvilken branche opererer VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS i?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS opererer indenfor branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik".
- Hvor har VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS adresse?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS har adresse på Ribe Landevej 28A, 6100 Haderslev.
- Hvilken virksomhedsform har VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS stadig aktiv?
- Ja, VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS penge?
- Nej, VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS havde et underskud på 4.297 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS' egenkapital?
- VAPOUR PHASE TECHNOLOGY ApS' egenkapital er 512.401 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik · nærmeste bruttofortjeneste
- C- ApSHellerupHellerup936 t.kr.
- HVID 77 ApSOdense COdense C929 t.kr.
- Nuterials ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø928 t.kr.
- PN INVESTMENT ApSKøbenhavn KKøbenhavn K910 t.kr.
- Marine Science & Consulting ApSKøbenhavn SKøbenhavn S904 t.kr.
- Democratic Sound ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø860 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.