VANDTECH ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,1 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 8,1 mio. kr. |
| 2024 | 4,8 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 5,6 mio. kr. | 8,3 mio. kr. |
| 2023 | 5,0 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 5,6 mio. kr. | 8,2 mio. kr. |
| 2022 | 6,2 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 6,5 mio. kr. | 9,0 mio. kr. |
| 2021 | 5,9 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 8,1 mio. kr. |
| 2020 | 5,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 5,4 mio. kr. | 8,0 mio. kr. |
| 2019 | 5,0 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 7,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for VANDTECH ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
VANDTECH ApS (CVR: 27921639) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Knebel, inden for branchen Engroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehør, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 27921639 blev registreret i CVR den 17. juni 2004 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet VANDTECH ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 14. marts 2005. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,1 mio. kr., årets resultat 2,1 mio. kr. og egenkapitalen 5,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Knebel Bygade 40A, 8420 Knebel.
For VANDTECH ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 5,2 mio. kr. i 2019 til 5,7 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 9,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,1 mio. kr. mod 1,9 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- PBH 28.546 ApS(17. juni 2004 – 7. september 2004)Tidligere navn
- SCANVAND ApS(8. september 2004 – 13. marts 2005)Tidligere navn
- VANDTECH ApS(siden 14. marts 2005)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om VANDTECH ApS
- Hvad er VANDTECH ApS' CVR-nummer?
- VANDTECH ApS' CVR-nummer er 27921639. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev VANDTECH ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 27921639 blev registreret den 17. juni 2004. Navnet VANDTECH ApS har været registreret siden den 14. marts 2005.
- Har VANDTECH ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 27921639 har tidligere heddet PBH 28.546 ApS (17. juni 2004 – 7. september 2004) og SCANVAND ApS (8. september 2004 – 13. marts 2005). Det nuværende navn, VANDTECH ApS, har været registreret siden den 14. marts 2005.
- Hvilken branche opererer VANDTECH ApS i?
- VANDTECH ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehør".
- Hvor har VANDTECH ApS adresse?
- VANDTECH ApS har adresse på Knebel Bygade 40A, 8420 Knebel.
- Hvilken virksomhedsform har VANDTECH ApS?
- VANDTECH ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har VANDTECH ApS?
- VANDTECH ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er VANDTECH ApS stadig aktiv?
- Ja, VANDTECH ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener VANDTECH ApS penge?
- Ja, VANDTECH ApS realiserede et overskud på 2.100.186 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er VANDTECH ApS' egenkapital?
- VANDTECH ApS' egenkapital er 5.670.468 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Engroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehør · nærmeste bruttofortjeneste
- SILKEBORG BESLAG & VÆRKTØJ A/SSilkeborgSilkeborg5,5 mio. kr.
- Elcee ApSNørresundbyNørresundby5,4 mio. kr.
- FLEMMING O. MØLLER ApSSkovlundeSkovlunde5,3 mio. kr.
- CMA ARMATUR A/SHasselagerHasselager5,2 mio. kr.
- Purmo Group Denmark ApSVejenVejen5,1 mio. kr.
- ARTEMIDE SCANDINAVIA A/SKøbenhavn KKøbenhavn K5,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.