V-S Savværk ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,5 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 10,9 mio. kr. | 12,6 mio. kr. |
| 2024 | 7,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 10,4 mio. kr. | 26,4 mio. kr. |
| 2023 | 6,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 8,5 mio. kr. | 25,0 mio. kr. |
| 2022 | 6,4 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 7,5 mio. kr. | 17,1 mio. kr. |
| 2021 | 4,5 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 7,0 mio. kr. | 15,8 mio. kr. |
| 2020 | 4,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 6,4 mio. kr. | 16,1 mio. kr. |
| 2019 | 4,3 mio. kr. | 819 t.kr. | 403 t.kr. | 5,8 mio. kr. | 16,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for V-S Savværk ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
V-S Savværk ApS (CVR: 12432887) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Glamsbjerg, inden for branchen Støtteaktiviteter i forbindelse med skovbrug, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 12432887 blev registreret i CVR den 28. juni 1988 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet V-S Savværk ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 22. april 2025. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,5 mio. kr., årets resultat 3,0 mio. kr. og egenkapitalen 10,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Lindevænget 6A, 5620 Glamsbjerg.
For V-S Savværk ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 5,8 mio. kr. i 2019 til 10,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 88,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 3,0 mio. kr. mod 2,9 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- VERNINGE SKOVSERVICE ApS(28. juni 1988 – 29. juli 2007)Tidligere navn
- VERNINGE SAVVÆRK ApS(30. juli 2007 – 21. april 2025)Tidligere navn
- V-S Savværk ApS(siden 22. april 2025)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om V-S Savværk ApS
- Hvad er V-S Savværk ApS' CVR-nummer?
- V-S Savværk ApS' CVR-nummer er 12432887. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev V-S Savværk ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 12432887 blev registreret den 28. juni 1988. Navnet V-S Savværk ApS har været registreret siden den 22. april 2025.
- Har V-S Savværk ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 12432887 har tidligere heddet VERNINGE SKOVSERVICE ApS (28. juni 1988 – 29. juli 2007) og VERNINGE SAVVÆRK ApS (30. juli 2007 – 21. april 2025). Det nuværende navn, V-S Savværk ApS, har været registreret siden den 22. april 2025.
- Hvilken branche opererer V-S Savværk ApS i?
- V-S Savværk ApS opererer indenfor branchen "Støtteaktiviteter i forbindelse med skovbrug".
- Hvor har V-S Savværk ApS adresse?
- V-S Savværk ApS har adresse på Lindevænget 6A, 5620 Glamsbjerg.
- Hvilken virksomhedsform har V-S Savværk ApS?
- V-S Savværk ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har V-S Savværk ApS?
- V-S Savværk ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er V-S Savværk ApS stadig aktiv?
- Ja, V-S Savværk ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener V-S Savværk ApS penge?
- Ja, V-S Savværk ApS realiserede et overskud på 2.996.735 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er V-S Savværk ApS' egenkapital?
- V-S Savværk ApS' egenkapital er 10.927.248 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Støtteaktiviteter i forbindelse med skovbrug · nærmeste bruttofortjeneste
- PH-Biomasse ApSGrindstedGrindsted5,9 mio. kr.
- EK Forst ApSHorsensHorsens5,7 mio. kr.
- SKOVENTREPRENØR MICHAEL HENRIKSEN A/SHolbækHolbæk5,3 mio. kr.
- NEDERGAARD ApSKlovborgKlovborg5,2 mio. kr.
- Skovselskabet af 13. december 2017 A/SStensvedStensved5,1 mio. kr.
- Lintrup Skovservice A/SLintrupLintrup4,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.