TORP CONSULT ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 809 t.kr. | 212 t.kr. | 174 t.kr. | 5,6 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2024 | 721 t.kr. | 86 t.kr. | 85 t.kr. | 5,5 mio. kr. | 6,5 mio. kr. |
| 2023 | 630 t.kr. | -5 t.kr. | -11 t.kr. | 5,5 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2022 | 445 t.kr. | -8 t.kr. | 13 t.kr. | 5,6 mio. kr. | 6,4 mio. kr. |
| 2021 | 786 t.kr. | 610 t.kr. | 495 t.kr. | 5,7 mio. kr. | 6,7 mio. kr. |
| 2020 | 744 t.kr. | 545 t.kr. | 383 t.kr. | 5,3 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2019 | 859 t.kr. | 698 t.kr. | 576 t.kr. | 5,0 mio. kr. | 6,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for TORP CONSULT ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
TORP CONSULT ApS (CVR: 20383275) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Farsø, inden for branchen Anden teknisk rådgivning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 20383275 blev registreret i CVR den 9. oktober 1997 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet TORP CONSULT ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 3. maj 2004. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 809 t.kr., årets resultat 174 t.kr. og egenkapitalen 5,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søvej 11, 9640 Farsø.
For TORP CONSULT ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 5,0 mio. kr. i 2019 til 5,6 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 11,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 174 t.kr. mod 85 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- TORP HOLDING ApS(9. oktober 1997 – 2. maj 2004)Tidligere navn
- TORP CONSULT ApS(siden 3. maj 2004)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om TORP CONSULT ApS
- Hvad er TORP CONSULT ApS' CVR-nummer?
- TORP CONSULT ApS' CVR-nummer er 20383275. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev TORP CONSULT ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 20383275 blev registreret den 9. oktober 1997. Navnet TORP CONSULT ApS har været registreret siden den 3. maj 2004.
- Har TORP CONSULT ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 20383275 har tidligere heddet TORP HOLDING ApS (9. oktober 1997 – 2. maj 2004). Det nuværende navn, TORP CONSULT ApS, har været registreret siden den 3. maj 2004.
- Hvilken branche opererer TORP CONSULT ApS i?
- TORP CONSULT ApS opererer indenfor branchen "Anden teknisk rådgivning".
- Hvor har TORP CONSULT ApS adresse?
- TORP CONSULT ApS har adresse på Søvej 11, 9640 Farsø.
- Hvilken virksomhedsform har TORP CONSULT ApS?
- TORP CONSULT ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har TORP CONSULT ApS?
- TORP CONSULT ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er TORP CONSULT ApS stadig aktiv?
- Ja, TORP CONSULT ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener TORP CONSULT ApS penge?
- Ja, TORP CONSULT ApS realiserede et overskud på 173.889 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er TORP CONSULT ApS' egenkapital?
- TORP CONSULT ApS' egenkapital er 5.596.726 kr. ifølge regnskabet for 2025.