TML-DK A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,8 mio. kr. | 11,7 mio. kr. | 9,0 mio. kr. | 11,4 mio. kr. | 16,8 mio. kr. |
| 2024 | 4,6 mio. kr. | 790 t.kr. | 568 t.kr. | 3,0 mio. kr. | 6,7 mio. kr. |
| 2023 | 3,4 mio. kr. | -670 t.kr. | -582 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 5,1 mio. kr. |
| 2022 | 7,1 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 7,6 mio. kr. |
| 2021 | 3,9 mio. kr. | 369 t.kr. | 269 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2020 | 4,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 816 t.kr. | 2,6 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2019 | 2,6 mio. kr. | 554 t.kr. | 421 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for TML-DK A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
TML-DK A/S (CVR: 37837954) er registreret som aktieselskab, beliggende i Horsens, inden for branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, Status: Aktiv.
TML-DK A/S blev stiftet den 29. juni 2016 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 16,8 mio. kr., årets resultat 9,0 mio. kr. og egenkapitalen 11,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Purhøjvej 1, 8700 Horsens.
For TML-DK A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,3 mio. kr. i 2019 til 11,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 399,2 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 9,0 mio. kr. mod 568 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om TML-DK A/S
- Hvad er TML-DK A/S' CVR-nummer?
- TML-DK A/S' CVR-nummer er 37837954. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev TML-DK A/S stiftet?
- TML-DK A/S blev stiftet den 29. juni 2016.
- Hvilken branche opererer TML-DK A/S i?
- TML-DK A/S opererer indenfor branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg".
- Hvor har TML-DK A/S adresse?
- TML-DK A/S har adresse på Purhøjvej 1, 8700 Horsens.
- Hvilken virksomhedsform har TML-DK A/S?
- TML-DK A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har TML-DK A/S?
- TML-DK A/S har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er TML-DK A/S stadig aktiv?
- Ja, TML-DK A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener TML-DK A/S penge?
- Ja, TML-DK A/S realiserede et overskud på 9.025.717 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er TML-DK A/S' egenkapital?
- TML-DK A/S' egenkapital er 11.406.716 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · nærmeste bruttofortjeneste
- Henrik W. Hansen VVS, EL og Blik A/SKastrupKastrup16,9 mio. kr.
- VOJENS KØLETEKNIK A/SVojensVojens16,9 mio. kr.
- FREDERIKSEN VVS ApSGaltenGalten16,8 mio. kr.
- STERNBERG VVS & GASTEKNIK A/SStenløseStenløse16,7 mio. kr.
- PROLINE VVS A/SOdense SØOdense SØ16,5 mio. kr.
- Dan Svejs A/SSkiveSkive16,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.