Thy Lækagesporing ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,7 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2024 | 5,0 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 4,1 mio. kr. |
| 2023 | 5,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
| 2022 | 4,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2021 | 4,6 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2020 | 3,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| 2019 | 3,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Thy Lækagesporing ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Thy Lækagesporing ApS (CVR: 25148371) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Thisted, inden for branchen Anden måling og teknisk analyse, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 25148371 blev registreret i CVR den 17. januar 2000 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Thy Lækagesporing ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 15. november 2016. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,7 mio. kr., årets resultat 1,9 mio. kr. og egenkapitalen 2,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Norsvej 2, 7700 Thisted.
For Thy Lækagesporing ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,2 mio. kr. i 2019 til 2,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,9 mio. kr. mod 1,5 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- THY INDUSTRI TERMOGRAFI ApS(17. januar 2000 – 17. december 2002)Tidligere navn
- THY LÆKAGESPORING OG INDUSTRI TERMOGRAFI ApS(18. december 2002 – 14. november 2016)Tidligere navn
- Thy Lækagesporing ApS(siden 15. november 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Thy Lækagesporing ApS
- Hvad er Thy Lækagesporing ApS' CVR-nummer?
- Thy Lækagesporing ApS' CVR-nummer er 25148371. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Thy Lækagesporing ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 25148371 blev registreret den 17. januar 2000. Navnet Thy Lækagesporing ApS har været registreret siden den 15. november 2016.
- Har Thy Lækagesporing ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 25148371 har tidligere heddet THY INDUSTRI TERMOGRAFI ApS (17. januar 2000 – 17. december 2002) og THY LÆKAGESPORING OG INDUSTRI TERMOGRAFI ApS (18. december 2002 – 14. november 2016). Det nuværende navn, Thy Lækagesporing ApS, har været registreret siden den 15. november 2016.
- Hvilken branche opererer Thy Lækagesporing ApS i?
- Thy Lækagesporing ApS opererer indenfor branchen "Anden måling og teknisk analyse".
- Hvor har Thy Lækagesporing ApS adresse?
- Thy Lækagesporing ApS har adresse på Norsvej 2, 7700 Thisted.
- Hvilken virksomhedsform har Thy Lækagesporing ApS?
- Thy Lækagesporing ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Thy Lækagesporing ApS?
- Thy Lækagesporing ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Thy Lækagesporing ApS stadig aktiv?
- Ja, Thy Lækagesporing ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Thy Lækagesporing ApS penge?
- Ja, Thy Lækagesporing ApS realiserede et overskud på 1.927.821 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Thy Lækagesporing ApS' egenkapital?
- Thy Lækagesporing ApS' egenkapital er 2.427.355 kr. ifølge regnskabet for 2025.