THERKIL ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -10 t.kr. | 408 t.kr. | 4,5 mio. kr. | 8,1 mio. kr. |
| 2024 | -1 t.kr. | -78 t.kr. | 4,1 mio. kr. | 7,5 mio. kr. |
| 2023 | -2 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 7,4 mio. kr. |
| 2022 | -1 t.kr. | 957 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
| 2021 | – | 399 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2020 | -1 t.kr. | -58 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2019 | -2 t.kr. | -2 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for THERKIL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
THERKIL ApS (CVR: 34607567) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hvidovre, inden for branchen Anden finansiel formidling i.a.n., Status: Aktiv.
THERKIL ApS blev stiftet den 3. juli 2012 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 408 t.kr. og egenkapitalen 4,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Theseus Alle 18, 2650 Hvidovre.
For THERKIL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 4,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 408 t.kr. mod -78 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om THERKIL ApS
- Hvad er THERKIL ApS' CVR-nummer?
- THERKIL ApS' CVR-nummer er 34607567. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev THERKIL ApS stiftet?
- THERKIL ApS blev stiftet den 3. juli 2012.
- Hvilken branche opererer THERKIL ApS i?
- THERKIL ApS opererer indenfor branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.".
- Hvor har THERKIL ApS adresse?
- THERKIL ApS har adresse på Theseus Alle 18, 2650 Hvidovre.
- Hvilken virksomhedsform har THERKIL ApS?
- THERKIL ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er THERKIL ApS stadig aktiv?
- Ja, THERKIL ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener THERKIL ApS penge?
- Ja, THERKIL ApS realiserede et overskud på 408.381 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er THERKIL ApS' egenkapital?
- THERKIL ApS' egenkapital er 4.504.252 kr. ifølge regnskabet for 2025.