Taxikørsel 389 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 371 t.kr. | -3 t.kr. | -3 t.kr. | 60 t.kr. | 112 t.kr. |
| 2024 | 424 t.kr. | 30 t.kr. | 23 t.kr. | 63 t.kr. | 208 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Taxikørsel 389 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Taxikørsel 389 ApS (CVR: 44156997) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Næstved, inden for branchen Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør, Status: Aktiv.
Taxikørsel 389 ApS blev stiftet den 3. juli 2023 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 371 t.kr., årets resultat -3 t.kr. og egenkapitalen 60 t.kr.
Virksomheden har adresse på Digevej 4, st tv, 4700 Næstved.
For Taxikørsel 389 ApS foreligger der 2 regnskaber for regnskabsårene 2024–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 63 t.kr. i 2024 til 60 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 5,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 1 ud af 2 regnskabsår med oplyst resultat.
Bemærk at regnskabsåret 2024 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Taxikørsel 389 ApS
- Hvad er Taxikørsel 389 ApS' CVR-nummer?
- Taxikørsel 389 ApS' CVR-nummer er 44156997. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Taxikørsel 389 ApS stiftet?
- Taxikørsel 389 ApS blev stiftet den 3. juli 2023.
- Hvilken branche opererer Taxikørsel 389 ApS i?
- Taxikørsel 389 ApS opererer indenfor branchen "Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør".
- Hvor har Taxikørsel 389 ApS adresse?
- Taxikørsel 389 ApS har adresse på Digevej 4, st tv, 4700 Næstved.
- Hvilken virksomhedsform har Taxikørsel 389 ApS?
- Taxikørsel 389 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Taxikørsel 389 ApS?
- Taxikørsel 389 ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Taxikørsel 389 ApS stadig aktiv?
- Ja, Taxikørsel 389 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Taxikørsel 389 ApS penge?
- Nej, Taxikørsel 389 ApS havde et underskud på 3.398 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Taxikørsel 389 ApS' egenkapital?
- Taxikørsel 389 ApS' egenkapital er 59.643 kr. ifølge regnskabet for 2025.