TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,2 mio. kr. | 863 t.kr. | 678 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| 2024 | 6,1 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 935 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2023 | 4,5 mio. kr. | 602 t.kr. | 468 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2022 | 3,9 mio. kr. | 434 t.kr. | 334 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2021 | 3,9 mio. kr. | 486 t.kr. | 377 t.kr. | 999 t.kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2020 | 3,2 mio. kr. | 133 t.kr. | 102 t.kr. | 822 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | 3,8 mio. kr. | 245 t.kr. | 190 t.kr. | 920 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS (CVR: 34057591) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Tandlægers aktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 34057591 blev registreret i CVR den 24. november 2011 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 12. januar 2012. Virksomheden har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 6,2 mio. kr., årets resultat 678 t.kr. og egenkapitalen 2,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Opnørplads 1, 2., 6200 Aabenraa.
For TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 920 t.kr. i 2019 til 2,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 162,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 678 t.kr. mod 935 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS(24. november 2011 – 11. januar 2012)Tidligere navn
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS(siden 12. januar 2012)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS
- Hvad er TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS' CVR-nummer?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS' CVR-nummer er 34057591. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 34057591 blev registreret den 24. november 2011. Navnet TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS har været registreret siden den 12. januar 2012.
- Har TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 34057591 har tidligere heddet OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS (24. november 2011 – 11. januar 2012). Det nuværende navn, TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS, har været registreret siden den 12. januar 2012.
- Hvilken branche opererer TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS i?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS opererer indenfor branchen "Tandlægers aktiviteter".
- Hvor har TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS adresse?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS har adresse på Opnørplads 1, 2., 6200 Aabenraa.
- Hvilken virksomhedsform har TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS stadig aktiv?
- Ja, TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS penge?
- Ja, TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS realiserede et overskud på 677.527 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS' egenkapital?
- TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS' egenkapital er 2.414.408 kr. ifølge regnskabet for 2025.