Tandlægerne i Aars I/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,4 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | 793 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2023 | 10,2 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2022 | 9,5 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2021 | 8,6 mio. kr. | 4,6 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
| 2020 | 8,5 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2019 | 8,1 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 292 t.kr. | 602 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Tandlægerne i Aars I/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Tandlægerne i Aars I/S (CVR: 39737957) er registreret som interessentskab, beliggende i Aars, inden for branchen Tandlægers aktiviteter, Status: Aktiv.
Tandlægerne i Aars I/S blev stiftet den 12. juli 2018 og er registreret som interessentskab. Virksomheden har 12 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2024 er bruttofortjenesten 10,4 mio. kr., årets resultat 4,8 mio. kr. og egenkapitalen 793 t.kr.
Virksomheden har adresse på Himmerlandsgade 68, 1., 9600 Aars.
For Tandlægerne i Aars I/S foreligger der 6 regnskaber for regnskabsårene 2019–2024.
Egenkapitalen er vokset fra 292 t.kr. i 2019 til 793 t.kr. i 2024, svarende til en stigning på 171,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 6 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2024) gav et resultat på 4,8 mio. kr. mod 5,9 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Tandlægerne i Aars I/S
- Hvad er Tandlægerne i Aars I/S' CVR-nummer?
- Tandlægerne i Aars I/S' CVR-nummer er 39737957. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Tandlægerne i Aars I/S stiftet?
- Tandlægerne i Aars I/S blev stiftet den 12. juli 2018.
- Hvilken branche opererer Tandlægerne i Aars I/S i?
- Tandlægerne i Aars I/S opererer indenfor branchen "Tandlægers aktiviteter".
- Hvor har Tandlægerne i Aars I/S adresse?
- Tandlægerne i Aars I/S har adresse på Himmerlandsgade 68, 1., 9600 Aars.
- Hvilken virksomhedsform har Tandlægerne i Aars I/S?
- Tandlægerne i Aars I/S er registreret som interessentskab.
- Hvor mange ansatte har Tandlægerne i Aars I/S?
- Tandlægerne i Aars I/S har 12 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Tandlægerne i Aars I/S stadig aktiv?
- Ja, Tandlægerne i Aars I/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener Tandlægerne i Aars I/S penge?
- Ja, Tandlægerne i Aars I/S realiserede et overskud på 4.814.276 kr. i regnskabsåret 2024.
- Hvad er Tandlægerne i Aars I/S' egenkapital?
- Tandlægerne i Aars I/S' egenkapital er 793.332 kr. ifølge regnskabet for 2024.
Se også
Lignende virksomheder
Tandlægers aktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- TANDLÆGESELSKABET BAGGERSGADE ApSNyborgNyborg10,5 mio. kr.
- TandreguleringKBH ApSFrederiksbergFrederiksberg10,4 mio. kr.
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Nørreport Ringkøbing I/SRingkøbingRingkøbing10,4 mio. kr.
- TANDLÆGERNE VED PEBLINGESØEN ApSKøbenhavn KKøbenhavn K10,4 mio. kr.
- Tandlæge Henning Poulsen I/SBrønderslevBrønderslev10,3 mio. kr.
- Tandlægeselskabet Dentalklinikken ODENSE ApSOdense COdense C10,3 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.