Tandlæge Mette Winther Holding ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,6 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 464 t.kr. | 3,3 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2024 | 2,5 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 540 t.kr. | 2,9 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2023 | 2,2 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 445 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2022 | 2,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 126 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2021 | 2,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 369 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2020 | 2,0 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 457 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2019 | 1,9 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 284 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Tandlæge Mette Winther Holding ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Tandlæge Mette Winther Holding ApS (CVR: 37600733) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Tandlægers aktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 37600733 blev registreret i CVR den 10. april 2016 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Tandlæge Mette Winther Holding ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 29. august 2016. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,6 mio. kr., årets resultat 464 t.kr. og egenkapitalen 3,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Lindbjerg 1, 6200 Aabenraa.
For Tandlæge Mette Winther Holding ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,6 mio. kr. i 2019 til 3,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 106,9 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 464 t.kr. mod 540 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Tandlæge Mette Winther ApS(10. april 2016 – 28. august 2016)Tidligere navn
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS(siden 29. august 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Tandlæge Mette Winther Holding ApS
- Hvad er Tandlæge Mette Winther Holding ApS' CVR-nummer?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS' CVR-nummer er 37600733. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Tandlæge Mette Winther Holding ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 37600733 blev registreret den 10. april 2016. Navnet Tandlæge Mette Winther Holding ApS har været registreret siden den 29. august 2016.
- Har Tandlæge Mette Winther Holding ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 37600733 har tidligere heddet Tandlæge Mette Winther ApS (10. april 2016 – 28. august 2016). Det nuværende navn, Tandlæge Mette Winther Holding ApS, har været registreret siden den 29. august 2016.
- Hvilken branche opererer Tandlæge Mette Winther Holding ApS i?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS opererer indenfor branchen "Tandlægers aktiviteter".
- Hvor har Tandlæge Mette Winther Holding ApS adresse?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS har adresse på Lindbjerg 1, 6200 Aabenraa.
- Hvilken virksomhedsform har Tandlæge Mette Winther Holding ApS?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Tandlæge Mette Winther Holding ApS?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Tandlæge Mette Winther Holding ApS stadig aktiv?
- Ja, Tandlæge Mette Winther Holding ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Tandlæge Mette Winther Holding ApS penge?
- Ja, Tandlæge Mette Winther Holding ApS realiserede et overskud på 464.315 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Tandlæge Mette Winther Holding ApS' egenkapital?
- Tandlæge Mette Winther Holding ApS' egenkapital er 3.267.572 kr. ifølge regnskabet for 2025.