SVR-TECHNOLOGY A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 161 t.kr. | 161 t.kr. | 115 t.kr. | 400 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2024 | 889 t.kr. | 304 t.kr. | 221 t.kr. | 597 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2023 | 544 t.kr. | -120 t.kr. | -125 t.kr. | 375 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2022 | 939 t.kr. | 227 t.kr. | 161 t.kr. | 500 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | 808 t.kr. | 621 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2020 | 1,0 mio. kr. | 160 t.kr. | 113 t.kr. | 513 t.kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2019 | 1,2 mio. kr. | 453 t.kr. | 341 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SVR-TECHNOLOGY A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SVR-TECHNOLOGY A/S (CVR: 29818142) er registreret som aktieselskab, beliggende i Hillerød, inden for branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 29818142 blev registreret i CVR den 24. februar 2009 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet SVR-TECHNOLOGY A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 20. september 2013. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 161 t.kr., årets resultat 115 t.kr. og egenkapitalen 400 t.kr.
Virksomheden har adresse på Vølundsvej 12, 3400 Hillerød.
For SVR-TECHNOLOGY A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 400 t.kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 115 t.kr. mod 221 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- 2I TECHNOLOGY A/S(24. februar 2009 – 19. september 2013)Tidligere navn
- SVR-TECHNOLOGY A/S(siden 20. september 2013)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om SVR-TECHNOLOGY A/S
- Hvad er SVR-TECHNOLOGY A/S' CVR-nummer?
- SVR-TECHNOLOGY A/S' CVR-nummer er 29818142. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SVR-TECHNOLOGY A/S stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 29818142 blev registreret den 24. februar 2009. Navnet SVR-TECHNOLOGY A/S har været registreret siden den 20. september 2013.
- Har SVR-TECHNOLOGY A/S tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 29818142 har tidligere heddet 2I TECHNOLOGY A/S (24. februar 2009 – 19. september 2013). Det nuværende navn, SVR-TECHNOLOGY A/S, har været registreret siden den 20. september 2013.
- Hvilken branche opererer SVR-TECHNOLOGY A/S i?
- SVR-TECHNOLOGY A/S opererer indenfor branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter".
- Hvor har SVR-TECHNOLOGY A/S adresse?
- SVR-TECHNOLOGY A/S har adresse på Vølundsvej 12, 3400 Hillerød.
- Hvilken virksomhedsform har SVR-TECHNOLOGY A/S?
- SVR-TECHNOLOGY A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har SVR-TECHNOLOGY A/S?
- SVR-TECHNOLOGY A/S har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er SVR-TECHNOLOGY A/S stadig aktiv?
- Ja, SVR-TECHNOLOGY A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener SVR-TECHNOLOGY A/S penge?
- Ja, SVR-TECHNOLOGY A/S realiserede et overskud på 114.711 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SVR-TECHNOLOGY A/S' egenkapital?
- SVR-TECHNOLOGY A/S' egenkapital er 400.000 kr. ifølge regnskabet for 2025.