SVANNINGE MALERFORRETNING ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 932 t.kr. | 3,4 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2024 | 8,9 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 809 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2023 | 8,0 mio. kr. | 621 t.kr. | 461 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| 2022 | 9,1 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2021 | 8,1 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 757 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2020 | 7,4 mio. kr. | 918 t.kr. | 726 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2019 | 8,1 mio. kr. | 631 t.kr. | 478 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SVANNINGE MALERFORRETNING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SVANNINGE MALERFORRETNING ApS (CVR: 26721067) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Faaborg, inden for branchen Maleraktiviteter, Status: Aktiv.
SVANNINGE MALERFORRETNING ApS blev stiftet den 24. juni 2002 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 23 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 9,2 mio. kr., årets resultat 932 t.kr. og egenkapitalen 3,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Svendborgvej 69A, 5600 Faaborg.
For SVANNINGE MALERFORRETNING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,3 mio. kr. i 2019 til 3,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 932 t.kr. mod 809 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om SVANNINGE MALERFORRETNING ApS
- Hvad er SVANNINGE MALERFORRETNING ApS' CVR-nummer?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS' CVR-nummer er 26721067. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SVANNINGE MALERFORRETNING ApS stiftet?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS blev stiftet den 24. juni 2002.
- Hvilken branche opererer SVANNINGE MALERFORRETNING ApS i?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS opererer indenfor branchen "Maleraktiviteter".
- Hvor har SVANNINGE MALERFORRETNING ApS adresse?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS har adresse på Svendborgvej 69A, 5600 Faaborg.
- Hvilken virksomhedsform har SVANNINGE MALERFORRETNING ApS?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har SVANNINGE MALERFORRETNING ApS?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS har 23 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er SVANNINGE MALERFORRETNING ApS stadig aktiv?
- Ja, SVANNINGE MALERFORRETNING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SVANNINGE MALERFORRETNING ApS penge?
- Ja, SVANNINGE MALERFORRETNING ApS realiserede et overskud på 931.652 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SVANNINGE MALERFORRETNING ApS' egenkapital?
- SVANNINGE MALERFORRETNING ApS' egenkapital er 3.392.188 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Maleraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- Malerfirmaet Thorbjørn ApSAarhus CAarhus C9,4 mio. kr.
- DE PRÆCISE HÅNDVÆRKERE ApSKøgeKøge9,3 mio. kr.
- MALERMESTER FREDE NØRGÅRD ApSMiddelfartMiddelfart9,2 mio. kr.
- Malermester Egelund ApSGlostrupGlostrup9,1 mio. kr.
- Odsherred Maleren ApSHolbækHolbæk9,0 mio. kr.
- VOJENS MALERFORRETNING ApSVojensVojens8,8 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.