SVANESTRÆDE 2 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 15,8 mio. kr. | 35,9 mio. kr. |
| 2024 | 1,8 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 14,7 mio. kr. | 36,6 mio. kr. |
| 2023 | 1,8 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 13,3 mio. kr. | 35,6 mio. kr. |
| 2022 | 1,6 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 11,4 mio. kr. | 30,7 mio. kr. |
| 2021 | 1,5 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 10,1 mio. kr. | 30,7 mio. kr. |
| 2020 | 1,4 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 7,6 mio. kr. | 28,2 mio. kr. |
| 2019 | 767 t.kr. | 767 t.kr. | 339 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 21,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SVANESTRÆDE 2 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SVANESTRÆDE 2 ApS (CVR: 33754450) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kongens Lyngby, inden for branchen Investering for egen regning, Status: Aktiv.
SVANESTRÆDE 2 ApS blev stiftet den 31. maj 2011 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,3 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 15,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Langs Hegnet 24A, 2800 Kongens Lyngby.
For SVANESTRÆDE 2 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,5 mio. kr. i 2019 til 15,8 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 1,4 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om SVANESTRÆDE 2 ApS
- Hvad er SVANESTRÆDE 2 ApS' CVR-nummer?
- SVANESTRÆDE 2 ApS' CVR-nummer er 33754450. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SVANESTRÆDE 2 ApS stiftet?
- SVANESTRÆDE 2 ApS blev stiftet den 31. maj 2011.
- Hvilken branche opererer SVANESTRÆDE 2 ApS i?
- SVANESTRÆDE 2 ApS opererer indenfor branchen "Investering for egen regning".
- Hvor har SVANESTRÆDE 2 ApS adresse?
- SVANESTRÆDE 2 ApS har adresse på Langs Hegnet 24A, 2800 Kongens Lyngby.
- Hvilken virksomhedsform har SVANESTRÆDE 2 ApS?
- SVANESTRÆDE 2 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er SVANESTRÆDE 2 ApS stadig aktiv?
- Ja, SVANESTRÆDE 2 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SVANESTRÆDE 2 ApS penge?
- Ja, SVANESTRÆDE 2 ApS realiserede et overskud på 1.128.759 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SVANESTRÆDE 2 ApS' egenkapital?
- SVANESTRÆDE 2 ApS' egenkapital er 15.813.374 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Investering for egen regning · nærmeste bruttofortjeneste
- Steiermark Group Holding ApSNivåNivå1,3 mio. kr.
- ASV EJENDOMME ApSSæbySæby1,3 mio. kr.
- AB - ANALYSE ApSRuds VedbyRuds Vedby1,3 mio. kr.
- PNK Invest 2024 ApSLiselejeLiseleje1,3 mio. kr.
- ARCI Ejendomme ApSKastrupKastrup1,3 mio. kr.
- Covivio Hamburg 1 ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø1,3 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.