STOUGAARD OPTIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 872 t.kr. | 141 t.kr. | 75 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2024 | 1,1 mio. kr. | 458 t.kr. | 306 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2023 | 983 t.kr. | 420 t.kr. | 274 t.kr. | 776 t.kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2022 | 892 t.kr. | 369 t.kr. | 325 t.kr. | 501 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2021 | 1,0 mio. kr. | – | 274 t.kr. | 676 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2020 | 550 t.kr. | 172 t.kr. | 101 t.kr. | 403 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | – | 572 t.kr. | 229 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for STOUGAARD OPTIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
STOUGAARD OPTIK ApS (CVR: 35524673) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hornbæk, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
STOUGAARD OPTIK ApS blev stiftet den 1. november 2013 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 872 t.kr., årets resultat 75 t.kr. og egenkapitalen 1,2 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Nordre Strandvej 343A, 3100 Hornbæk.
For STOUGAARD OPTIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 229 t.kr. i 2019 til 1,2 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 75 t.kr. mod 306 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om STOUGAARD OPTIK ApS
- Hvad er STOUGAARD OPTIK ApS' CVR-nummer?
- STOUGAARD OPTIK ApS' CVR-nummer er 35524673. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev STOUGAARD OPTIK ApS stiftet?
- STOUGAARD OPTIK ApS blev stiftet den 1. november 2013.
- Hvilken branche opererer STOUGAARD OPTIK ApS i?
- STOUGAARD OPTIK ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har STOUGAARD OPTIK ApS adresse?
- STOUGAARD OPTIK ApS har adresse på Nordre Strandvej 343A, 3100 Hornbæk.
- Hvilken virksomhedsform har STOUGAARD OPTIK ApS?
- STOUGAARD OPTIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har STOUGAARD OPTIK ApS?
- STOUGAARD OPTIK ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er STOUGAARD OPTIK ApS stadig aktiv?
- Ja, STOUGAARD OPTIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener STOUGAARD OPTIK ApS penge?
- Ja, STOUGAARD OPTIK ApS realiserede et overskud på 75.316 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er STOUGAARD OPTIK ApS' egenkapital?
- STOUGAARD OPTIK ApS' egenkapital er 1.156.968 kr. ifølge regnskabet for 2025.