Stein Company A/S
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -4 t.kr. | -6 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | -4 t.kr. | 22 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2023 | -4 t.kr. | 18 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2022 | -4 t.kr. | 84 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2021 | -4 t.kr. | 189 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2020 | -4 t.kr. | 31 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2019 | -5 t.kr. | 535 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Stein Company A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Stein Company A/S (CVR: 12245386) er registreret som aktieselskab, beliggende i Malling, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 12245386 blev registreret i CVR den 29. juni 1988 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet Stein Company A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 28. september 2020. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -6 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Norsmindevej 106, 8340 Malling.
For Stein Company A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen var 1,5 mio. kr. i både 2019 og 2025, men svingede undervejs mellem 1,6 mio. kr. og 1,8 mio. kr.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -6 t.kr. mod 22 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- STEIN P SPORTS PRODUKTER A/S(29. juni 1988 – 2. januar 1996)Tidligere navn
- STEIN P SPORT A/S(3. januar 1996 – 13. april 2000)Tidligere navn
- LSP SPORT A/S(14. april 2000 – 27. september 2020)Tidligere navn
- Stein Company A/S(siden 28. september 2020)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Stein Company A/S
- Hvad er Stein Company A/S' CVR-nummer?
- Stein Company A/S' CVR-nummer er 12245386. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Stein Company A/S stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 12245386 blev registreret den 29. juni 1988. Navnet Stein Company A/S har været registreret siden den 28. september 2020.
- Har Stein Company A/S tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 12245386 har tidligere heddet STEIN P SPORTS PRODUKTER A/S (29. juni 1988 – 2. januar 1996), STEIN P SPORT A/S (3. januar 1996 – 13. april 2000) og LSP SPORT A/S (14. april 2000 – 27. september 2020). Det nuværende navn, Stein Company A/S, har været registreret siden den 28. september 2020.
- Hvilken branche opererer Stein Company A/S i?
- Stein Company A/S opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har Stein Company A/S adresse?
- Stein Company A/S har adresse på Norsmindevej 106, 8340 Malling.
- Hvilken virksomhedsform har Stein Company A/S?
- Stein Company A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har Stein Company A/S?
- Stein Company A/S har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Stein Company A/S stadig aktiv?
- Ja, Stein Company A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener Stein Company A/S penge?
- Nej, Stein Company A/S havde et underskud på 5.722 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Stein Company A/S' egenkapital?
- Stein Company A/S' egenkapital er 1.494.754 kr. ifølge regnskabet for 2025.