Steensberg Konservering ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,1 mio. kr. | 298 t.kr. | 219 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2024 | 3,4 mio. kr. | 804 t.kr. | 628 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2023 | 2,9 mio. kr. | 121 t.kr. | 94 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2022 | 2,7 mio. kr. | 405 t.kr. | 301 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2021 | 3,1 mio. kr. | 162 t.kr. | 113 t.kr. | 832 t.kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2020 | 4,0 mio. kr. | 991 t.kr. | 754 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2019 | 3,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 924 t.kr. | 974 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Steensberg Konservering ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Steensberg Konservering ApS (CVR: 39989972) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kerteminde, inden for branchen Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv, Status: Aktiv.
Steensberg Konservering ApS blev stiftet den 31. oktober 2018 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,1 mio. kr., årets resultat 219 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hverringevej 185, 5300 Kerteminde.
For Steensberg Konservering ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 974 t.kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 219 t.kr. mod 628 t.kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Steensberg Konservering ApS
- Hvad er Steensberg Konservering ApS' CVR-nummer?
- Steensberg Konservering ApS' CVR-nummer er 39989972. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Steensberg Konservering ApS stiftet?
- Steensberg Konservering ApS blev stiftet den 31. oktober 2018.
- Hvilken branche opererer Steensberg Konservering ApS i?
- Steensberg Konservering ApS opererer indenfor branchen "Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv".
- Hvor har Steensberg Konservering ApS adresse?
- Steensberg Konservering ApS har adresse på Hverringevej 185, 5300 Kerteminde.
- Hvilken virksomhedsform har Steensberg Konservering ApS?
- Steensberg Konservering ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Steensberg Konservering ApS?
- Steensberg Konservering ApS har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Steensberg Konservering ApS stadig aktiv?
- Ja, Steensberg Konservering ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Steensberg Konservering ApS penge?
- Ja, Steensberg Konservering ApS realiserede et overskud på 219.345 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Steensberg Konservering ApS' egenkapital?
- Steensberg Konservering ApS' egenkapital er 1.532.867 kr. ifølge regnskabet for 2025.