STEEN YDE-ANDERSEN ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 154 t.kr. | 154 t.kr. | 154 t.kr. | 70 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2024 | 62 t.kr. | 62 t.kr. | 62 t.kr. | 10 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2023 | 11 t.kr. | 11 t.kr. | -14 t.kr. | -63 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2022 | 17 t.kr. | 17 t.kr. | -8 t.kr. | -31 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2021 | 22 t.kr. | 22 t.kr. | -3 t.kr. | 25 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2020 | 63 t.kr. | 63 t.kr. | 38 t.kr. | -1 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2019 | 65 t.kr. | 65 t.kr. | 40 t.kr. | 24 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for STEEN YDE-ANDERSEN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
STEEN YDE-ANDERSEN ApS (CVR: 18128632) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Svendborg, inden for branchen Investering for egen regning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 18128632 blev registreret i CVR den 1. oktober 1994 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet STEEN YDE-ANDERSEN ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 30. august 2013.
Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 154 t.kr., bruttofortjenesten 154 t.kr., årets resultat 70 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Strandhuse 56, 5700 Svendborg.
For STEEN YDE-ANDERSEN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen var 1,6 mio. kr. i både 2019 og 2025, men svingede undervejs mellem 1,6 mio. kr. og 1,7 mio. kr.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 70 t.kr. mod 10 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- VICH 4154 ApS(1. oktober 1994 – 15. maj 1995)Tidligere navn
- STEEN YDE-ANDERSEN HOLDING ApS(16. maj 1995 – 30. juni 2011)Tidligere navn
- ALLERGIKONSULENTEN ApS(1. juli 2011 – 29. august 2013)Tidligere navn
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS(siden 30. august 2013)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om STEEN YDE-ANDERSEN ApS
- Hvad er STEEN YDE-ANDERSEN ApS' CVR-nummer?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS' CVR-nummer er 18128632. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev STEEN YDE-ANDERSEN ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 18128632 blev registreret den 1. oktober 1994. Navnet STEEN YDE-ANDERSEN ApS har været registreret siden den 30. august 2013.
- Har STEEN YDE-ANDERSEN ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 18128632 har tidligere heddet VICH 4154 ApS (1. oktober 1994 – 15. maj 1995), STEEN YDE-ANDERSEN HOLDING ApS (16. maj 1995 – 30. juni 2011) og ALLERGIKONSULENTEN ApS (1. juli 2011 – 29. august 2013). Det nuværende navn, STEEN YDE-ANDERSEN ApS, har været registreret siden den 30. august 2013.
- Hvilken branche opererer STEEN YDE-ANDERSEN ApS i?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS opererer indenfor branchen "Investering for egen regning".
- Hvor har STEEN YDE-ANDERSEN ApS adresse?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS har adresse på Strandhuse 56, 5700 Svendborg.
- Hvilken virksomhedsform har STEEN YDE-ANDERSEN ApS?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er STEEN YDE-ANDERSEN ApS stadig aktiv?
- Ja, STEEN YDE-ANDERSEN ApS er en aktiv virksomhed.
- Hvad er STEEN YDE-ANDERSEN ApS' omsætning?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS' seneste omsætning er 153.706 kr. ifølge regnskabet for 2025.
- Tjener STEEN YDE-ANDERSEN ApS penge?
- Ja, STEEN YDE-ANDERSEN ApS realiserede et overskud på 69.938 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er STEEN YDE-ANDERSEN ApS' egenkapital?
- STEEN YDE-ANDERSEN ApS' egenkapital er 1.647.398 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Investering for egen regning · nærmeste bruttofortjeneste
- ENDRE BOROS ApSSolrød StrandSolrød Strand155 t.kr.
- JØRGEN LARSEN HOLDING ApSNexøNexø155 t.kr.
- HOFOR FORSYNING KOMPLEMENTAR A/SKøbenhavn SKøbenhavn S154 t.kr.
- Poul A. Holding ApSHørsholmHørsholm154 t.kr.
- Ocean Ventures ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø153 t.kr.
- PRAGMAINVEST ApSAarhus CAarhus C153 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.