Stage Optik ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,6 mio. kr. | 241 t.kr. | 108 t.kr. | 165 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2024 | 1,8 mio. kr. | 305 t.kr. | 144 t.kr. | 57 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2023 | 1,8 mio. kr. | 130 t.kr. | 12 t.kr. | -88 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2022 | 1,7 mio. kr. | 12 t.kr. | 233 t.kr. | -99 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2021 | 1,7 mio. kr. | 551 t.kr. | 342 t.kr. | -332 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2020 | 1,4 mio. kr. | 328 t.kr. | 103 t.kr. | -674 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | 1,4 mio. kr. | 71 t.kr. | -84 t.kr. | -777 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Stage Optik ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Stage Optik ApS (CVR: 36696184) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vordingborg, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
Stage Optik ApS blev stiftet den 25. marts 2015 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,6 mio. kr., årets resultat 108 t.kr. og egenkapitalen 165 t.kr.
Virksomheden har adresse på Algade 66, 4760 Vordingborg.
For Stage Optik ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra -777 t.kr. i 2019 til 165 t.kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 108 t.kr. mod 144 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Stage Optik ApS
- Hvad er Stage Optik ApS' CVR-nummer?
- Stage Optik ApS' CVR-nummer er 36696184. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Stage Optik ApS stiftet?
- Stage Optik ApS blev stiftet den 25. marts 2015.
- Hvilken branche opererer Stage Optik ApS i?
- Stage Optik ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har Stage Optik ApS adresse?
- Stage Optik ApS har adresse på Algade 66, 4760 Vordingborg.
- Hvilken virksomhedsform har Stage Optik ApS?
- Stage Optik ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Stage Optik ApS?
- Stage Optik ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Stage Optik ApS stadig aktiv?
- Ja, Stage Optik ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Stage Optik ApS penge?
- Ja, Stage Optik ApS realiserede et overskud på 108.170 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Stage Optik ApS' egenkapital?
- Stage Optik ApS' egenkapital er 164.850 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Optikeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- Dacapo Optik 8400 ApSEbeltoftEbeltoft1,6 mio. kr.
- Borre & Severin Optik ApSRønneRønne1,6 mio. kr.
- Democratic Eyewear Østerbro ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø1,6 mio. kr.
- NYT SYN, EGTVED ApSEgtvedEgtved1,6 mio. kr.
- Ærø Optik ApSMarstalMarstal1,6 mio. kr.
- Nyt Syn Odense ApSOdense MOdense M1,5 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.