domainSelskabsInfo

    SPKTRA ApS

    Navn:
    SPKTRA ApS
    CVR-nummer:
    43536745
    Adresse:
    Trekanten 2, 9270 Klarup
    Stiftet:
    2022
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Fremstilling af optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk udstyr
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2022
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for SPKTRA ApS (CVR 43536745). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,5 mio. kr.886 t.kr.692 t.kr.883 t.kr.1,2 mio. kr.
    2024685 t.kr.144 t.kr.113 t.kr.191 t.kr.467 t.kr.
    2023306 t.kr.48 t.kr.37 t.kr.77 t.kr.368 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SPKTRA ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    SPKTRA ApS (CVR: 43536745) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Klarup, inden for branchen Fremstilling af optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk udstyr, Status: Aktiv.

    SPKTRA ApS blev stiftet den 26. september 2022 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,5 mio. kr., årets resultat 692 t.kr. og egenkapitalen 883 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Trekanten 2, 9270 Klarup.

    For SPKTRA ApS foreligger der 3 regnskaber for regnskabsårene 2023–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 77 t.kr. i 2023 til 883 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 1.039,6 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 3 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 692 t.kr. mod 113 t.kr. året før – en fremgang.

    Bemærk at regnskabsåret 2023 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om SPKTRA ApS

    Hvad er SPKTRA ApS' CVR-nummer?
    SPKTRA ApS' CVR-nummer er 43536745. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev SPKTRA ApS stiftet?
    SPKTRA ApS blev stiftet den 26. september 2022.
    Hvilken branche opererer SPKTRA ApS i?
    SPKTRA ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk udstyr".
    Hvor har SPKTRA ApS adresse?
    SPKTRA ApS har adresse på Trekanten 2, 9270 Klarup.
    Hvilken virksomhedsform har SPKTRA ApS?
    SPKTRA ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har SPKTRA ApS?
    SPKTRA ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er SPKTRA ApS stadig aktiv?
    Ja, SPKTRA ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener SPKTRA ApS penge?
    Ja, SPKTRA ApS realiserede et overskud på 692.128 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er SPKTRA ApS' egenkapital?
    SPKTRA ApS' egenkapital er 882.677 kr. ifølge regnskabet for 2025.