SPARMED ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,8 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 21,8 mio. kr. | 29,9 mio. kr. |
| 2024 | 19,0 mio. kr. | 340 t.kr. | 858 t.kr. | 19,1 mio. kr. | 26,8 mio. kr. |
| 2023 | 14,3 mio. kr. | -653 t.kr. | -589 t.kr. | 28,7 mio. kr. | 36,0 mio. kr. |
| 2022 | 24,1 mio. kr. | 11,9 mio. kr. | 11,8 mio. kr. | 29,3 mio. kr. | 39,8 mio. kr. |
| 2021 | 15,6 mio. kr. | 6,3 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 17,5 mio. kr. | 26,0 mio. kr. |
| 2020 | 14,3 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | 20,7 mio. kr. |
| 2019 | 17,3 mio. kr. | 9,4 mio. kr. | 7,5 mio. kr. | 17,5 mio. kr. | 21,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SPARMED ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SPARMED ApS (CVR: 30898575) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Farum, inden for branchen Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr, Status: Aktiv.
SPARMED ApS blev stiftet den 19. september 2007 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 28 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 21,8 mio. kr., årets resultat 2,7 mio. kr. og egenkapitalen 21,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Ryttermarken 2, 3520 Farum.
For SPARMED ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 17,5 mio. kr. i 2019 til 21,8 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 24,5 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,7 mio. kr. mod 858 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om SPARMED ApS
- Hvad er SPARMED ApS' CVR-nummer?
- SPARMED ApS' CVR-nummer er 30898575. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SPARMED ApS stiftet?
- SPARMED ApS blev stiftet den 19. september 2007.
- Hvilken branche opererer SPARMED ApS i?
- SPARMED ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr".
- Hvor har SPARMED ApS adresse?
- SPARMED ApS har adresse på Ryttermarken 2, 3520 Farum.
- Hvilken virksomhedsform har SPARMED ApS?
- SPARMED ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har SPARMED ApS?
- SPARMED ApS har 28 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er SPARMED ApS stadig aktiv?
- Ja, SPARMED ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SPARMED ApS penge?
- Ja, SPARMED ApS realiserede et overskud på 2.727.482 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SPARMED ApS' egenkapital?
- SPARMED ApS' egenkapital er 21.781.719 kr. ifølge regnskabet for 2025.