domainSelskabsInfo

    Skræ nygård

    Navn:
    Skræ nygård
    CVR-nummer:
    27288715
    Adresse:
    Prangervej 17, 8620 Kjellerup
    Stiftet:
    2003
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    ENK
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søges ikke for en enkeltmandsvirksomhed
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2003
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Skræ nygård. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Skræ nygård (CVR: 27288715) er registreret som enkeltmandsvirksomhed, beliggende i Kjellerup, inden for branchen Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 27288715 blev registreret i CVR den 1. august 2003 og er i dag registreret som enkeltmandsvirksomhed. Navnet Skræ nygård har været virksomhedens registrerede navn siden den 26. januar 2023.

    Virksomheden har adresse på Prangervej 17, 8620 Kjellerup.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. Børge Graversen(1. august 2003 – 25. januar 2023)Tidligere navn
    2. Skræ nygård(siden 26. januar 2023)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Skræ nygård

    Hvad er Skræ nygårds CVR-nummer?
    Skræ nygårds CVR-nummer er 27288715. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Skræ nygård stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 27288715 blev registreret den 1. august 2003. Navnet Skræ nygård har været registreret siden den 26. januar 2023.
    Har Skræ nygård tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 27288715 har tidligere heddet Børge Graversen (1. august 2003 – 25. januar 2023). Det nuværende navn, Skræ nygård, har været registreret siden den 26. januar 2023.
    Hvilken branche opererer Skræ nygård i?
    Skræ nygård opererer indenfor branchen "Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø".
    Hvor har Skræ nygård adresse?
    Skræ nygård har adresse på Prangervej 17, 8620 Kjellerup.
    Hvilken virksomhedsform har Skræ nygård?
    Skræ nygård er registreret som enkeltmandsvirksomhed.
    Er Skræ nygård stadig aktiv?
    Ja, Skræ nygård er en aktiv virksomhed.