SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,4 mio. kr. | 369 t.kr. | 262 t.kr. | 3,5 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2024 | 3,6 mio. kr. | 301 t.kr. | 172 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2023 | 2,3 mio. kr. | -69 t.kr. | -103 t.kr. | 3,1 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | 2,4 mio. kr. | 82 t.kr. | 36 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2021 | 2,7 mio. kr. | 52 t.kr. | 9 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2020 | 3,3 mio. kr. | 349 t.kr. | 236 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2019 | 3,3 mio. kr. | 54 t.kr. | 1 t.kr. | 3,0 mio. kr. | 5,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S (CVR: 26076951) er registreret som aktieselskab, beliggende i Skals, inden for branchen Murerarbejde, Status: Aktiv.
SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S blev stiftet den 13. juni 2001 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,4 mio. kr., årets resultat 262 t.kr. og egenkapitalen 3,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hovedgaden 74, 8832 Skals.
For SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 3,0 mio. kr. i 2019 til 3,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 17,3 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 262 t.kr. mod 172 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S
- Hvad er SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S' CVR-nummer?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S' CVR-nummer er 26076951. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S stiftet?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S blev stiftet den 13. juni 2001.
- Hvilken branche opererer SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S i?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S opererer indenfor branchen "Murerarbejde".
- Hvor har SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S adresse?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S har adresse på Hovedgaden 74, 8832 Skals.
- Hvilken virksomhedsform har SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S stadig aktiv?
- Ja, SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S penge?
- Ja, SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S realiserede et overskud på 262.397 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S' egenkapital?
- SKALS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S' egenkapital er 3.476.659 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Murerarbejde · nærmeste bruttofortjeneste
- MURERFIRMAET JENS JØRGEN JENSEN, SEVEL ApSVinderupVinderup3,4 mio. kr.
- Bjergby Gasteknik ApSEjstrupholmEjstrupholm3,4 mio. kr.
- Jens O Thomasen ApSSkanderborgSkanderborg3,4 mio. kr.
- DENGE'S MURERFIRMA ApSBrandeBrande3,4 mio. kr.
- KGN Byg Murer og Entreprenør ApSFrederikssundFrederikssund3,4 mio. kr.
- RENCO MURERSERVICE ApSIshøjIshøj3,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.