SKÆRING MUNKEGAARD ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 212 t.kr. | 125 t.kr. | 193 t.kr. | 8,8 mio. kr. | 9,7 mio. kr. |
| 2024 | 208 t.kr. | 121 t.kr. | -386 t.kr. | 8,6 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| 2023 | 238 t.kr. | 151 t.kr. | -297 t.kr. | 9,0 mio. kr. | 9,5 mio. kr. |
| 2022 | 220 t.kr. | 133 t.kr. | 199 t.kr. | 9,3 mio. kr. | 9,8 mio. kr. |
| 2021 | 230 t.kr. | 143 t.kr. | 178 t.kr. | 9,1 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| 2020 | 242 t.kr. | 155 t.kr. | -861 t.kr. | 9,0 mio. kr. | 9,3 mio. kr. |
| 2019 | 221 t.kr. | 134 t.kr. | 80 t.kr. | 9,8 mio. kr. | 10,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SKÆRING MUNKEGAARD ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SKÆRING MUNKEGAARD ApS (CVR: 14752633) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Egå, inden for branchen Anden udlejning af boliger, Status: Aktiv.
SKÆRING MUNKEGAARD ApS blev stiftet den 21. december 1990 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 212 t.kr., årets resultat 193 t.kr. og egenkapitalen 8,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hjortshøjvej 38, 8250 Egå.
For SKÆRING MUNKEGAARD ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 9,8 mio. kr. i 2019 til 8,8 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 9,9 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 193 t.kr. mod -386 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om SKÆRING MUNKEGAARD ApS
- Hvad er SKÆRING MUNKEGAARD ApS' CVR-nummer?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS' CVR-nummer er 14752633. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SKÆRING MUNKEGAARD ApS stiftet?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS blev stiftet den 21. december 1990.
- Hvilken branche opererer SKÆRING MUNKEGAARD ApS i?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS opererer indenfor branchen "Anden udlejning af boliger".
- Hvor har SKÆRING MUNKEGAARD ApS adresse?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS har adresse på Hjortshøjvej 38, 8250 Egå.
- Hvilken virksomhedsform har SKÆRING MUNKEGAARD ApS?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er SKÆRING MUNKEGAARD ApS stadig aktiv?
- Ja, SKÆRING MUNKEGAARD ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SKÆRING MUNKEGAARD ApS penge?
- Ja, SKÆRING MUNKEGAARD ApS realiserede et overskud på 192.653 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SKÆRING MUNKEGAARD ApS' egenkapital?
- SKÆRING MUNKEGAARD ApS' egenkapital er 8.841.346 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Anden udlejning af boliger · nærmeste bruttofortjeneste
- A.H. ApSKøbenhavn NKøbenhavn N212 t.kr.
- HOLM & JENSEN ApSVejleVejle212 t.kr.
- PL BILER ApSVemmelevVemmelev212 t.kr.
- VBG58 ApSLøsningLøsning211 t.kr.
- C&M Investment ApSTaastrupTaastrup211 t.kr.
- Hobrovej 57-59 ApSNibeNibe211 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.