SIO HOLDING ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -22 t.kr. | -402 t.kr. | 16,6 mio. kr. | 18,2 mio. kr. |
| 2024 | -22 t.kr. | 372 t.kr. | 17,1 mio. kr. | 18,6 mio. kr. |
| 2023 | -21 t.kr. | -588 t.kr. | 16,8 mio. kr. | 18,1 mio. kr. |
| 2022 | -21 t.kr. | 223 t.kr. | 17,4 mio. kr. | 18,8 mio. kr. |
| 2021 | -21 t.kr. | -202 t.kr. | 17,2 mio. kr. | 18,5 mio. kr. |
| 2020 | -21 t.kr. | -372 t.kr. | 17,5 mio. kr. | 18,7 mio. kr. |
| 2019 | -21 t.kr. | -1,0 mio. kr. | 17,9 mio. kr. | 19,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SIO HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
SIO HOLDING ApS (CVR: 18654997) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Søndersø, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
SIO HOLDING ApS blev stiftet den 30. juni 1995 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -402 t.kr. og egenkapitalen 16,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Rebslagervej 5, 5471 Søndersø.
For SIO HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 17,9 mio. kr. i 2019 til 16,6 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 7,3 %.
Virksomheden har haft overskud i 2 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -402 t.kr. mod 372 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om SIO HOLDING ApS
- Hvad er SIO HOLDING ApS' CVR-nummer?
- SIO HOLDING ApS' CVR-nummer er 18654997. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev SIO HOLDING ApS stiftet?
- SIO HOLDING ApS blev stiftet den 30. juni 1995.
- Hvilken branche opererer SIO HOLDING ApS i?
- SIO HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har SIO HOLDING ApS adresse?
- SIO HOLDING ApS har adresse på Rebslagervej 5, 5471 Søndersø.
- Hvilken virksomhedsform har SIO HOLDING ApS?
- SIO HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er SIO HOLDING ApS stadig aktiv?
- Ja, SIO HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener SIO HOLDING ApS penge?
- Nej, SIO HOLDING ApS havde et underskud på 401.895 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er SIO HOLDING ApS' egenkapital?
- SIO HOLDING ApS' egenkapital er 16.601.693 kr. ifølge regnskabet for 2025.