scansign ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,7 mio. kr. | 141 t.kr. | 141 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2024 | 1,3 mio. kr. | -77 t.kr. | 3 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2023 | 1,2 mio. kr. | 27 t.kr. | 8 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2022 | 1,3 mio. kr. | 74 t.kr. | 35 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | 120 t.kr. | 76 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2020 | 1,7 mio. kr. | 69 t.kr. | 42 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2019 | 2,1 mio. kr. | 269 t.kr. | 192 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for scansign ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
scansign ApS (CVR: 37290661) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Taastrup, inden for branchen Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n., Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 37290661 blev registreret i CVR den 1. december 2015 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet scansign ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 14. december 2015. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,7 mio. kr., årets resultat 141 t.kr. og egenkapitalen 1,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Kuldyssen 4, 2630 Taastrup.
For scansign ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 1,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 141 t.kr. mod 3 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- ApS STAKE nr. 5266(1. december 2015 – 13. december 2015)Tidligere navn
- scansign ApS(siden 14. december 2015)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om scansign ApS
- Hvad er scansign ApS' CVR-nummer?
- scansign ApS' CVR-nummer er 37290661. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev scansign ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 37290661 blev registreret den 1. december 2015. Navnet scansign ApS har været registreret siden den 14. december 2015.
- Har scansign ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 37290661 har tidligere heddet ApS STAKE nr. 5266 (1. december 2015 – 13. december 2015). Det nuværende navn, scansign ApS, har været registreret siden den 14. december 2015.
- Hvilken branche opererer scansign ApS i?
- scansign ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.".
- Hvor har scansign ApS adresse?
- scansign ApS har adresse på Kuldyssen 4, 2630 Taastrup.
- Hvilken virksomhedsform har scansign ApS?
- scansign ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har scansign ApS?
- scansign ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er scansign ApS stadig aktiv?
- Ja, scansign ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener scansign ApS penge?
- Ja, scansign ApS realiserede et overskud på 140.927 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er scansign ApS' egenkapital?
- scansign ApS' egenkapital er 1.359.424 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. · nærmeste bruttofortjeneste
- NICROLOD ApSViborgViborg1,8 mio. kr.
- Steelxperts ApSHolstebroHolstebro1,8 mio. kr.
- SIGN CREATION ApSRødovreRødovre1,7 mio. kr.
- AALBORG BRONCESTØBERI ApSSvenstrup JSvenstrup J1,7 mio. kr.
- Rustfri Design apsLyngeLynge1,7 mio. kr.
- Maskinfabrikken Trofa ApSHorsensHorsens1,7 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.